Яким спортом можуть займатися діти з порушенням слуху

Спорт – це чудово! Всі діти люблять активні ігри та спорт, і діти з порушенням слуху - не виняток. Однак їхні батьки іноді вагаються – чи не існує ризику під час гри або виконання вправ отримати травму? Фактором, що стримує, також є страх втрати або пошкодження слухового апарату чи кохлеарного імпланту.

Про те, яким спортом можуть займатися діти з порушенням слуху, розповідає Медичний директор Центру слухової реабілітації АВРОРА, досвідчений лікар-сурдолог, отоларинголог Сербін Олена.

 

deaf girls playing football

Спорт потрібен

Фізична активність для дітей із порушенням слуху – це необхідність. Такі види спорту як футбол, теніс, легка атлетика, хокей, баскетбол, гімнастика, парні танці тощо, розвивають витривалість, силові й швидкісні вміння, покращують соціальні навички та координацію руху, тренують вестибулярний апарат, підвищують рівень просторового орієнтування. До того ж спортивні вправи підсилюють кровообіг в слуховій системі та мозку.  

Тобто, займатися спортом для дитини із порушенням слуху доцільно і дуже корисно.

Єдине – треба мінімізувати ризик ударів по голові (наприклад, м'ячем) дитини, яка перенесла кохлеарну імплантацію. Це може призвести до зміщення імплантату, хоча кохлеарні імплантати Оticon Medical мають особливу систему фіксації й навіть при ударі залишаться на своєму місці.

Який вид спорту краще обрати

Той, що подобається дитині. Це може бути як індивідуальний, так і командний вид спорту.

deaf girls dance

Особливості використання слухових апаратів під час спорту

Існують деякі особливості експлуатації слухових рішень під час спорту:

  • СА і КІ будуть піддаватися більшому впливу поту й бруду;
  • Більш серйозне навантаження, бо спорт - це багато звуків навкруги – від членів команди, тренера, вболівальників;
  • Існує ризик, що слухові апарати впадуть і будуть пошкоджені іншими членами команди.

Як цьому запобігти:

Кохлеарні імплантати й сучасні слухові апарати мають систему захисту IP68  - це найвищий ступінь водостійкості та захисту від пилу, яка тільки можлива для слухових рішень. Проте, не дивлячись на подібні якості, рекомендується на ніч поміщати слухові апарати або мовний процесор в спеціальний контейнер для сушки. Також доведеться частіше звертатися до сервісного центру на огляд та чистку апаратів.

Щоб чути й розуміти всі звуки, якими супроводжуються командні види спорту, дитині знадобляться якісні слухові апарати, що на 360° сканують навколишнє середовище.

Також зручно використовувати допоміжні бездротові пристрої – наприклад Oticon Streamer Pro чи ConnectClip. Вони дозволять добре чути тренера на відстані.

Для того, щоб не загубити й не пошкодити слухові апарати, під час занять спортом використовуйте кріплення на вухо та тримач для слухових апаратів SafeLine (шнурки з кліпсою).

deaf girls playing basketball

Чи можна плавати в басейні, використовуючи слухові апарати

Виробник - компанія Oticon не рекомендує, хоча такі дитячі слухові апарати як OPN PLAY і XCEED PLAY мають високу вологозахищеність. Але для плавання в басейні все ж слухові апарати потрібно зняти. Але  тут можуть виникнути труднощі, бо дитині потрібно чути тренера.

З іншого боку, в Україні є два паралімпійські чемпіони з плавання, у яких порушення слуху й вони були слухопротезовані саме в Центрі АВРОРА. Один із них - Євген Автономов, який зараз тренує в тому числі дітей із порушеннями слуху.

Під час плавання дитини в басейні без слухових апаратів треба обов’язково використовувати водозахисні вкладки. Це потрібно для запобігання можливих вушних інфекцій.

Для КІ існують спеціальні аквачохли, що дозволяють їх використовувати навіть в воді.

Контактні види спорту, фітнес і силові вправи

Що стосується контактних видів спорту, в тому числі боксу, ними треба займатися з обережністю, особливо тим, хто має кохлеарні імпланти. Для таких видів спорту краще використовувати захисні шоломи.

На фітнес і силові вправи не існує ніяких обмежень. Лише перед вживанням спортивних напоїв ретельно вивчайте їх склад щодо наявності ототоксичних (шкідливих для слуху) інгредієнтів.

a deaf girl is engaged in karate

Багато пацієнтів Центру слухової реабілітації АВРОРА займаються футболом, гімнастикою, бальними танцями тощо

Якщо у вас виникають інші питання, яким спортом можуть займатися діти з порушенням слуху, запрошуємо на консультацію до лікаря-сурдолога Центру слухової реабілітації АВРОРА.

Left

Залишилися питання?

Для того, щоб отримати  консультацію, просто заповніть форму.

Довіртеся нам і ви не залишитеся наодинці зі своєю проблемою. Не відмовляйте собі у повноцінному житті!

Почати чути ніколи не пізно! Ви чуєте?

Останні статті

hearing during shelling and bombing

Як зберегти слух під час обстрілів та бомбардувань

Безпечний рівень шуму для людського вуха – до 85 дБ. Між тим, звуки пострілів стрілецької зброї – це 140 дБ, а інтенсивність звуку від вибуху може сягати 220 дБ.
Читати далі
Hearing impairment after COVID-19

Порушення слуху після COVID-19

Порушення слуху після ковіду - одне з найпоширеніших ускладнень, яке все частіше обговорюється в всьому світі.
Читати далі
do baby hearing tests

Як підготувати дитину до КСВП

КСВП (реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів) - ефективний вид діагностики слуху у новонароджених і дітей молодшого віку.
Читати далі
  • ua
  • ru