Суб'єктивна
аудіометрія

Аудіометрія - це обов'язковий метод обстеження слуху. Проводиться з метою визначення гостроти слуху у дорослих пацієнтів і дітей у віці від п'яти-семи років. Суб'єктивна аудіометрія передбачає участь пацієнта, на відміну від об'єктивної аудіометрії, при якій отриманий результат не буде залежати від відповідей обстежуваного.

Застосовується два види обстежень:

  • мовна
  • тональна порогова аудіометрія

Обстеженню піддаються всі рівні органів слуху - від зовнішнього вуха до кори головного мозку.

 

Мовна аудіометрія

Тестування необхідно для попереднього висновку про стан слуху пацієнта. Дозволяє визначити пороги розбірливості мовлення та межі її індивідуального комфортного сприймання для конкретного пацієнта. Аудіометрист вимовляє слова й фрази з відстані шести метрів. Сила голосу варіюється від звичайної до шепітного мовлення.

 

Камертональні тести

При обстеженні застосовується звуковий камертон, ніжку розміщують за вухом пацієнта. Порівнюється інтенсивність звучання камертона при закритому й відкритому слуховому ході. Про відсутність порушень слуху свідчать наступні результати - сприймання більш гучного звуку при закритому зовнішньому слуховому ході (згідно з тестуванням позитивний). Про зниження слуху можна судити за незмінним результатом (підсумок тестування негативний).

Тональна порогова (поведінкова) аудіометрія

Більш точний метод діагностики слуху на різних звукових частотах. Проводиться в спеціальній звукоізоляційній кімнаті (звуковій кабіні). Прошивка з шумоізоляційного матеріалу запобігає проникненню в сурдокамеру сторонніх звуків. Пацієнт одягає високочастотні навушники та отримує звукові сигнали на різних частотах. Результати обстеження формуються на поведінкових відповідях - натисканні на кнопку або демонстрації будь-яких інших доступних для пацієнта діях.

За результатами обстеження лікарем складається аудіограма - оцінка втрати слуху для кожного вуха. Це наочне графічне зображення/графік стану звукового сприймання пацієнта.

аудіометрія

Переваги обстеження

В ході процедури вдається досить точно визначити слухове сприймання пацієнта до мовлення, шуму й тональним звукам щодо аналогічного сприймання звуків дорослими пацієнтами молодого віку, що мають порушення слуху.

Де зробити суб'єктивну аудіометрію в Києві?

У Центрі слухової реабілітації АВРОРА проводять якісні обстеження слуху за допомогою різних методів, включаючи суб'єктивну аудіометрію. Нами використовуються сучасні калібровані аудіометри експертного класу, що дозволяють визначити пороги чутності розширеного діапазону звуків (8-20 000 Гц).  Досвідчені лікарі Центру зможуть провести ефективні високоточні обстеження, виставити діагноз, визначити ступінь приглухуватості, розробити алгоритм індивідуальної слухової допомоги.

Комплексні обстеження слуху. Що входить в послугу суб'єктивна аудіометрія

  • Акуметрія
  • Обстеження слухового аналізатора методом визначення суб'єктивних порогів чутності повітряно- і кістковопроведених тонів, а також порогів слухового дискомфорту
  • Мовна аудіометрія
  • Камертональні тести

За додатковою інформацією про діагностику слуху звертайтеся до Медичного центру АВРОРА©.

Запис на прийом до Медичного центру: (044) 333-43-10

Запис на прийом по SMS: (050) 382-4195, (098) 120-4516

Запис на прийом через Viber: (050) 382-4195

Запис на прийом по e-mail: clinica@aurora.ua

Наші переваги

Спеціалізація та професіоналізм з 1991 року

Спеціалізований медичний центр слухової допомоги

Сертифікати якості надання медичної допомоги

Повний комплекс слухової допомоги для пацієнтів всіх вікових груп

Ефективність та безпека

Запишіться на прийом

Заповніть форму і ми з Вами зв'яжемося

Залиште відгук

Задайте питання

Запис на прийом

  • uk
  • ru