Консультація
сурдопедагога

Сурдопедагог – це фахівець педагогічного профілю, що розуміє психофізичні особливості розвитку дітей з порушенням слуху та володіє методиками їх навчання.

Сурдопедагог вчить дитину з порушенням слуху раннього віку слухати та розуміти почуте, формує та розвиває її мовлення, вчить правильно вимовляти звуки, запам’ятовувати слова, граматично правильно поєднувати їх у речення та користуватися набутими навичками для спілкування.

У дошкільному віці сурдопедагог допоможе дитині навчитися ставити питання та відповідати на них, віднаходити причинно-наслідкові зв’язки та розповідати про свої відкриття, розуміти прочитане, переказувати, тощо.

У будь-якому віковому періоді є завдання, які допоможе вирішити сурдопедагог: це і чіткість власного мовлення дитини, і здатність розбирати звернене мовлення, і вміння підтримувати бесіду.

Сурдопедагог не лише розвиває експресивне та імпресивне мовлення дитини з порушенням слуху, а і вчить її використовувати отримані навички для задоволення своїх побутових, пізнавальних та комунікативних потреб. І це стає підґрунтям для її успішного навчання та соціалізації.

Коли потрібна консультація сурдопедагога

Для формування та розвитку навичок сурдопедагог працює з дитиною на індивідуальних чи групових заняттях з розвитку слухового сприймання та формування мовлення. Та всім добре відома вагома роль у розвитку мовлення батьків та членів сім’ї дитини з порушеннями слуху. Саме в сім’ї закладаються основи для ефективного пізнання навколишнього світу й успішної мовленнєвої комунікації дитини. Тому сурдопедагог дуже тісно співпрацює з батьками дитини, інформуючи їх про особливості психофізичного розвитку та умови, за яких можна досягнути оптимальних результатів розвитку.

Консультація сурдопедагога необхідна на різних етапах:

  • виявлення порушення слуху та діагностики

  • добору й налаштування слухових апаратів

  • відбору на кохлеарну імплантацію

  • під час виконання індивідуальної програми реабілітації

  • вибору навчального закладу та програми навчання

Консультація сурдопедагога допоможе батькам визначити необхідні ресурси та шляхи їх застосування для отримання оптимального результату слухової реабілітації дитини з порушенням слуху.

консультація сурдопедагога

Як проходить консультація сурдопедагога

Під час консультації сурдопедагог ознайомлюється з даними комплексного аудіологічного обстеження дитини, аналізує інформацію про засіб компенсації слуху, яким користується дитина, та рівень розвитку її навичок.

В ході консультації сурдопедагог надає батькам необхідну інформацію педагогічного характеру для усвідомленого вибору оптимального засобу слухопротезування (слухові апарати чи система кохлеарної імплантації), про ефективність наявного засобу слухопротезування, способи комунікації з дитиною, шляхи та методи педагогічної реабілітації.

Під час консультації сурдопедагог разом з батьками складе план дій для досягнення поставлених цілей в програмі індивідуальної слухової реабілітації. За необхідності сурдопедагог призначить проведення сурдопедагогічного обстеження навичок дитини.

В ході консультації сурдопедагога у Медичному центрі слухової реабілітації АВРОРА® батьки отримають інформацію щодо розвитку слуху дитини в онтогенезі та при патології, шляхів компенсації втрати слуху, програм раннього втручання для дітей з порушеннями слуху, способів комунікації під час щоденних рутинних вправ, зрозуміють як проводити спостереження за поведінковими реакціями дитини на звуки та фіксувати результати спостережень, створювати позитивні слухові ситуації, мотивувати до використання слухового апарату й ознайомлювати з навколишнім звуковим середовищем, ознайомляться з особливостями формування та розвитку мовлення дітей з порушеннями слуху.

Якщо Вас хвилюють питання: чи оптимально підібрані слухові апарати для дитини, чи потрібно робити кохлеарну імплантацію, як спрогнозувати результати реабілітації після кохлеарної імплантації, як створити ефективне слухомовленнєве середовище для формування активного слухання та мовленнєвої комунікації дитини з порушенням слуху тощо, то запишіться на консультацію сурдопедагога в Центрі слухової реабілітації АВРОРА®. 

За додатковою інформацією про діагностику слуху звертайтеся до Медичного центру АВРОРА©.

Запис на прийом до Медичного центру: (044) 333-43-10

Запис на прийом по SMS: (050) 382-4195, (098) 120-4516

Запис на прийом через Viber: (050) 382-4195

Запис на прийом по e-mail: clinica@aurora.ua

Наші переваги

Спеціалізація та професіоналізм з 1991 року

Спеціалізований медичний центр слухової допомоги

Сертифікати якості надання медичної допомоги

Повний комплекс слухової допомоги для пацієнтів всіх вікових груп

Ефективність та безпека

Запишіться на прийом

Заповніть форму і ми з Вами зв'яжемося

Залиште відгук

Задайте питання

Запис на прийом

  • uk
  • ru