Технологія Oticon BrainHearing надає дітям можливість отримати максимум від їх слуху

Сучасні наукові дослідження доводять, що навіть невелике порушення слуху у дітей призводить до зміни неврологічної архітектури та функції головного мозку, при цьому не тільки слухової кори, але й інших асоційованих зон.

Неповна або неточна слухова стимуляція може вплинути на багато аспектів життя дитини, у тому числі на розвиток мови та мовлення, отримання освіти, соціальний розвиток, слухові зусилля, втому.  Але вчасне та оптимальне слухопротезування компенсує ці негативні зміни та надає дитині можливість не відставати у розвитку від однолітків з нормальним слухом. Oticon першим у розробці слухових апаратів поставив за мету допомогу мозкові у сприйнятті звуків, насамперед, звуків мовлення.  Саме для цього розроблена та запроваджена в нових слухових апаратах технологія Oticon BrainHearing™, якій присвячена ця стаття.

opn_20

Переваги раннього слухопротезування дітей доведені численними дослідженнями. Крім цього, для високої ефективності слухопротезування має бути оптимальним.

Оптимальне слухопротезування дітей включає ретельний добір та програмування слухових апаратів відповідно до порогів чутності за спеціальними дитячими формулами DSL v5.0a, перевірку якості (верифікацію) настройки за допомогою комп’ютеризованих аналізаторів, а також перевірку результативності (валідацію) слухопротезування шляхом анкетування батьків щодо розвитку слуху, мовлення та мови дитини.  Це особливо важливо при слухопротезуванні дітей раннього віку.

Це  необхідні, базові умови ефективного слухопротезування дітей, яким відповідають декілька моделей провідних виробників.  Але Oticon пішов набагато далі, поставивши за мету надання слуховій корі головного мозку детальне і точне відображенням навколишніх звуків – з мінімальним перешкоджаючим шумом.

Перш за все, мозкові дитини необхідно отримувати звукові сигнали в усьому діапазоні мовленнєвих звуків — по частоті та гучності.  По-друге, підсилений слуховим апаратом звук повинен зберігати всі тонкі деталі звукового сигналу, важливі для когнітивного (пізнавального) розвитку дитини.

Для цього спочатку треба зменшити вплив шуму на мовлення, виділити мовлення з шуму, а потім передати усі складні нюанси амплітудно-частотних та часових особливостей мовленнєвого сигналу.  При цьому мозок має отримати неспотворений звук, тобто без спотворень по частоті та гучності –, так само як звуковий образ потрапляє до мозку дитини з нормальним слухом.

Для цього Oticon розробив технологію для підтримки когнітивного розвитку дітей – BrainHearing™, що можна перекласти як «чуття мозком».  Ця технологія впроваджена у дитячих слухових апаратах Sensei та дитячих суперпотужних Sensei SP.

Як технологія Oticon BrainHearing™ допомагає дитині?

Завдяки багатьом інноваційним рішенням:

bhnews02-400

Безперешкодний доступ до повного мовленнєвого сигналу

Розширений частотний діапазон – мовленнєвий сигнал включає важливу фонетичну інформацію на частотах вище 4000 Гц.  Слухові апарати, оснащені технологією Oticon BrainHearing™, здатні ефективно підсилювати звуки високочастотного діапазону, забезпечуючи мозкові дитини доступ до важливих високочастотних складових мовлення.

Широкий динамічній діапазон підсилених мовленнєвих звуків у всьому діапазоні гучності, від найтихіших до найголосніших, при збереженні комфортного для дитини рівня звуку.

Кмітлива цифрова обробка мовлення

Така кмітлива обробка звуку складається з декількох функцій:

Speech Guard E (покращений захист мовлення) – це цифрова обробка звуків, що захищає від спотворень природні мовленнєві сигнали, необхідні для поліпшення розуміння мовлення, допомагаючи дитині формувати найважливіші мовні навички.

Speech Rescue (рятування мовлення) буквально “рятує” високочастотні звуки мовлення, такі як тихі приголосні зшфх, які мають дуже важливе значення для розуміння мовлення.

Voice Priority i автоматично змінює гучність голосу вчителя при підвищенні рівня шуму в класі з метою підтримки оптимального рівня сигнал/шум при використанні слухових апаратів з шкільними FM-системами.

Inium Sense Feedback Shield (щит від зворотного зв’язку) надійно запобігає виникненню акустичного зворотного зв’язку (свисту), не викликаючи жодного погіршення якості підсиленого звуку.  Це має особливе значення, оскільки свист є найгіршим недоліком звичайних слухових апаратів, який зводить нанівець будь-які їх переваги.

bhnews03-400
bhnews04-400

Надійність та забезпечення постійної допомоги дитині

Oticon першим у світі запровадив LED-індикатор (фотодіод) на дитячому слуховому апараті, щоб батьки могли спостерігати за функціональним станом слухового апарату.

Надійний дизайн – слухові апарати, оснащені технологією Oticon BrainHearing™, надійно захищені від впливу пилу і вологи та класифіковані за найвищим рівнем захисту IP58.

Довгострокове партнерство з дитиною

Як було зазначено на Спеціальному засіданні III науково-практичної конференції Асоціації дитячих оториноларингологів України «Актуальні питання дитячої оториноларингології» 7 жовтня 2016 року, слухові потреби дитини змінюються з віком.  Немовлятам, молодшим дошкільнятам, школярам і підліткам, мозок яких постійно розвивається, потрібні різні властивості слухових апаратів.

Дитячі слухові апарати з технологією Oticon BrainHearing™ забезпечують саме таку гнучкість – адаптацію до потреб мозку дитини відповідно до її віку.

Таким чином, слухові апарати з технологією Oticon BrainHearing™ допомагають дитині опанувати всебічну інформацію про навколишнє середовище, мовлення і мову, та отримати освіту так само успішно, як їх однолітки з нормальним слухом.

Як технологія Oticon BrainHearing™ працює в реальному житті?

«Ми використовуємо дитячі слухові апарати Sensei та суперпотужні Sensei SP з технологією Oticon BrainHearing™ вже більше року, – розповідає Головний лікар Медичного центру АВРОРА® Олена Сербін. – за цей час ми побачили особливі успіхи наших маленьких пацієнтів.  Батьки всіх діточок, які користуються такими апаратами, розповідають, що з ними «діти стали більш уважними», «краще розуміють мовлення в школі та вдома», «чистіше розмовляють самі», «мають більш розвинену мову», «краще навчаються та поводяться», «набувають більшої поваги серед своїх однокласників, однолітків»».

«Ми спостерігаємо дуже високу ефективність слухових апаратів з технологією Oticon BrainHearing™ у дітей усіх вікових груп, від немовлят до підлітків, – підсумовує Заступник Генерального директора з медичних питань В’ячеслав Федорук, – тому ми рекомендуємо усім батькам записатися на прийом до нашого Медичного центру та побачити на власному досвіді, які чудеса ця технологія може зробити для їх дітей».

© Центр слухової реабілітації АВРОРА®, 2017.  Всі права збережені.  

  • uk
  • ru