Питання: Чи потрібно знімати мовний процесор під час сну?

Відповідь:
Виробник СКІ Oticon Medical та спеціалісти в галузі слухової допомоги радять на ніч знімати мовний процесор. По-перше, щоб уникнути незручностей під час сну, а, по-друге, мовний процесор потребує щоденного догляду – сушки та підзарядки, і саме в нічний час це зручно робити.

Проте деякі користувачі не хочуть знімати процесор, бо навіть коли сплять, хочуть підтримувати зв’язок з навколишнім світом звуків. Зокрема, іноді маленькі діти бажають і засинати під звуки голосу мами, і просинатися вранці, одразу «включаючись» у звукове життя.
В такому випадку можна спробувати знімати процесор, коли дитина вже заснула, й вдягати перед її пробудженням.

Або заспокоїти малечу, сказавши щось на кшталт: «Зараз ми вдягнемо піжамку, почитаємо казку, а потім відключимо твоє «вушко», щоб воно теж відпочило у спеціальному ліжечку». Після чого покладіть процесор у сушку, що знаходиться на приліжковому столику. Так дитина буде знати, що вранці її «вушко» буде поруч.

Щоразу, коли вимикаєте процесор, забезпечте дитині відчуття комфорту та безпеки. Нехай малеча засинає під улюбленою ковдрою та обіймаючи м’яку іграшку, з приглушеним світлом, якщо так бажає. Посміхніться їй, скажіть, що ви поруч. Це дрібниці, та для дитини вони дуже важливі.

Тобто, краще на час сну знімати мовний процесор, але нічого страшного, якщо ви маєте свої власні побажання з цього приводу.

Питання: Як носити головні убори з мовним процесором системи кохлеарної імплантації?

Відповідь: Щоб бути почутим, звук долає перешкоди на своєму шляху, тобто, одяг та шапки можуть змінювати якість й гучність звуків, що надходять до мовного процесора.

Як вибирати головний убор:
• Обирайте шапки, які не щільно прилягають до голови – більшого розміру та вільних моделей;
• Використовуйте каптури пальт та курток замість шапок;
• Трикотажні шапочки грубого в’язання менше перешкоджають звукам. А, такі щільні тканини як, наприклад, фліс дуже їх приглушує.

Особливості носіння головних уборів користувачами КІ:
• Майте на увазі, при зніманні капелюха або каптура мовний процесор може від’єднатися та впасти. Тож, роздягаючись, притримуйте його. Також використовуйте утримувач процесора Safety line від Oticon Medical, який за допомогою кліпси кріпиться до одягу;
• Носіння шапок та різниця між температурами на вулиці й в приміщенні призводить до появи конденсату в акумуляторному відсіку та на мікрофонах процесора. Тому в холодний період року частіше оглядайте КІ та просушуйте;
• Низькі температури призводять до того, що акумулятори та батареї швидше втрачають свій заряд – можливо, взимку вам доведеться частіше їх підзаряджати.

Питання: Чи безпечно користуватися системою кохлерної імплантації у дощ, сніг та морози?

Відповідь:
Низькі температури:
При зберіганні та транспортуванні мовні процесори системи кохлеарної імплантації Oticon Medical витримують екстремальні температури від – 40°C до + 85°C. Але з оглядом на те, що акумуляторні батареї швидко втрачають заряд при низьких температурах, в холодну погоду треба захищати процесор теплим головним убором. Так заряд батареї буде збережено на більш тривалий час.

За ступенем захисту від вологи та пилу мовні процесори Oticon Medical мають найвищий рейтинг – IP68. Відповідно до нього вони витримують 30 хвилинне занурення у воду на глибину до 1 м та є пилозахищеними.

Таким чином, можна сказати, що водяні бризки, дощ та сніг зашкодити мовним процесорам Oticon Medical не здатні. Але, звичайно, їх не можна прати, і треба знімати перед прийняттям душу, ванни та плаванням, або використовувати водонепроникний комплект Swim Kit.

Якщо ж, наприклад, мовний процесор впав у калюжу, треба його негайно вимкнути, від’єднати акумулятор або батарейний відсік і просушити в спеціальному електронному пристрої – сушці Perfect Dry Lux.

Питання: Коли дитина починає чути після операції кохлеарної імплантації?

Відповідь: Після хірургічного втручання дитина з КІ ще не може почути звуки навколишнього середовища. Близько 2-4 тижнів займе період післяопераційного відновлення. Одразу ж після цього дитині включать мовний процесор і вона почне чути звуки. В цей довгоочікуваний момент малеча отримає свої перші слухові відчуття.

Реакції у дітей під час включення мовного процесора різноманітні: від радості й здивування до розпачу й нерозуміння, що відбувається.
Крім того, чути звуки та розуміти їх – дуже різні речі. На цьому етапі у деяких батьків можуть виникнути невиправдані очікування. Вони сподіваються, що підключення мовного процесора одразу забезпечує дитину 100% слухом.

Насправді якщо малеча не користувалася слуховими апаратами до кохлеарної імплантації, її слухова система та мозок ще не вміють розуміти почуті звуки. Навчити дитину сприймати, розпізнавати та розуміти звуки – важливе завдання післяопераційної слухової абілітації.

Ймовірно, в перші дні після підключення мовного процесора, дитина не буде реагувати на звуки. Не хвилюйтеся, продовжуйте відкривати для неї світ звуків. Поступово почнуть з’являтися реакції на гучні звуки, трохи пізніше – на голоси, мовлення, тихі звуки.

Швидкість та розвиток розуміння мовлення у дитини залежить від декількох факторів, зокрема:
· віку, коли була зроблена кохлеарна імплантація;
· періоду користування (або його відсутності) слуховими апаратами;
· наявністю у дитини додаткових порушень;
· вмінням говорити на момент імплантації;
· якістю налаштувань мовного процесора;
· методики сурдопедагогічного навчання.

Питання: Які причини порушення слуху?

Відповідь: Причини втрати або порушення слуху, на жаль, можуть бути різні. Багато причин пов’язані з вагітністю та пологами: загроза викидня, патологічні пологи, недоношеність, жовтяниця, резус-конфлікт матері та плоду, асфіксія, штучна вентиляція легень тощо. Втрата слуху може бути генетично зумовлена. Старші діти та дорослі можуть втратити слух через отити, грип, погану екологію, та навіть через шкідливу звичку не розставатися з навушниками. Іноді неможливо встановити одну конкретну причину.

Питання: Як можна відновити слух?

Відповідь: При виникненні раптової приглухуватості слід якомога раніше звернутися за лікарською допомогою та пройти діагностику слуху. Раптова сенсоневральна туговухість може бути вилікувана при проведенні належного лікування тільки в початковій стадії захворювання; при зволіканні чутливі клітини гинуть і не відновлюються. Найчастіше при багатьох порушеннях слуху медикаментозне лікування неефективне, а хірургічне втручання показане тільки в обмежених випадках, але більшості людей з порушенням слуху можуть допомогти ефективні слухові апарати або кохлеарні імпланти.

1 2 3 Next › Last »

Як вибрати слуховий апарат?






Слухові апарати підбираються лікарем-сурдологом за  результатами комплексного аудіологічного обстеження слуху, способу життя та індивідуальних побажань пацієнта.

Один слуховий апарат чи два?

Наш слух був задуманий природою для двох вух. Якщо закрити одне вухо, то ми все ще можемо почути звук, але тільки два вуха допомагають виявити, звідки він походить.
Якщо є двобічне порушення слуху, то завжди має сенс використовувати два слухових апарати. Мовлення буде чутно більш чітко та з меншими зусиллями, особливо в гамірному середовищі.
Розуміти мовлення та інші важливі звуки буде ще краще, якщо вибрати два слухових апарати з так званими бінауральними технологіями. У цьому випадку, лівий і правий слухові апарати будуть обмінюватися інформацією один з одним за допомогою бездротової технології, що відтворює у підсумку природне сприйняття напрямку звуку.

З якого віку дитині можна користуватися слуховими апаратами?

Якщо за результатами обстеження слуху виявиться потреба у слуховій допомозі, необхідно без зволікань підібрати слухові апарати  з урахуванням особистих потреб дитини.

У випадку вродженої втрати слуху, дитина повинна бути слухопротезована на обидва вуха правильно підібраними під її втрату слуху слуховими апаратами у віці до 6 місяців від народження.
У випадку, коли проблема зі слухом набута після перенесених захворювань, дитина повинна бути слухопротезована протягом 6 місяців після настання зниження слуху.

Чому до слухового апарата потрібна індивідуальна, а не стандартна вушна вкладка?

Індивідуальна вушна вкладка виготовляється за зліпком зовнішнього слухового ходу, який  має унікальну і неповторну форму, оскільки не існує навіть двох людей з однаковою конфігурацією зовнішнього слухового ходу.
Така вкладка дозволяє надійно зафіксувати апарат на вушній раковині та запобігає виникненню зворотного зв'язку (свисту). Таким чином забезпечується більш комфортне користування слуховим апаратом.

Матеріали, з яких виготовляються вкладки у нашій лабораторії отопластики, є гіпоалергенними та підходять навіть для малюків.

Індивідуальні вушні вкладки за бажанням клієнта виготовляються як з прозорих безбарвних матеріалів, так і у різних кольорах.

Чому для дитини рекомендуються лише завушні, а не внутрішньовушні слухові апарати?

Питання полягає в тому, що для внутрішньовушного слухового апарату необхідно виготовлення індивідуального корпусу відповідно до розміру слухового ходу пацієнта. Через те, що маленька дитина швидко росте, то корпус внутрішньовушного апарату необхідно постійно міняти. Лише у підлітковому віці, коли можна вважати, що слухові ходи у дитини сформовані, їй можна виготовити внутрішньовушний слуховий апарат.

Чи погіршується слух від слухових апаратів?

Слухові апарати Oticon (Отікон, Данія) – це медичні вироби, зареєстровані в МОЗ України та сертифіковані для застосування в медичній практиці. Слухові апарати призначаються та підбираються лікарем-сурдологом за результатами комплексного аудіологічного обстеження слуху, способу життя та індивідуальних побажань пацієнта.
Використання правильно підібраних та оптимально налаштованих (запрограмованих)  слухових апаратів не призводить до погіршення слуху, а навіть, навпаки, підвищує розбірливість мовлення та запобігає виникненню слухової депривації.

Чи можна займатися спортом, подорожувати з кохлеарним імплантом?

Зазвичай користувачі СКІ можуть займатися спортом, однак при цьому слід берегти мовний процесор від ударів та вологи. Також слід уникати видів спорту, де існує великий ризик удару по голові.

З СКІ можна вільно подорожувати наземним, повітряним або морським транспортом. Рекомендується вимикати мовний процесор під час зльоту та посадки літака. Також користувачі повинні завжди мати при собі ідентифікаційну картку імплантату та пред´являти її при проходженні через рамки в аеропортах або перед медичними обстеженнями.

Яку систему кохлеарної імплантації вибрати?

Необхідно детально розглянути питання надійності імплантату та мовного процесора, а також різні аспекти обслуговування (гарантійні зобов'язання виробника, сервіс та наявність мультидисциплінарної команди фахівців тощо).
При виборі кохлеарного імплантату потрібно звернути увагу на такі чинники: ударостійкість і надійність, вид хірургічного втручання для вашої будови вуха, сумісність з майбутніми технологічними досягненнями у сфері обробки звуку та новими мовними процесорами, найменшу тривалість операції, бо тривалість наркозу несе ризики. А також слід приділити увагу технологічним можливостям мовного процесора, зручності у користуванні,  обслуговуванні та естетичному вигляді.

  • uk
  • ru