Сурдопедагогічне
обстеження

Одним з важливих заходів педагогічного характеру в процесі комплексної слухової реабілітації є сурдопедагогічне обстеження навичок та фіксація динаміки їх розвитку.

Сурдопедагогічне обстеження проводиться для отримання найбільш повних даних про стан загального та мовленнєвого розвитку, рівень розвитку слухового сприймання, що є необхідним для визначення шляхів корекційної роботи. Обстеження проводить вчитель-дефектолог (сурдопедагог).

Основними завданнями сурдопедагогічного обстеження є:

 • уточнення характеру порушень слуху
 • вивчення індивідуальних особливостей розвитку
 • визначення умов виховання та навчання дитини (в родині, в спеціальному дошкільному закладі, в умовах інтеграції в масовому дошкільному закладі та ін.)
 • обґрунтування педагогічного прогнозу
 • підготовка рекомендацій для батьків

Як проходить сурдопедагогічне обстеження

Сурдопедагогічне обстеження проводиться для людей з порушенням слуху всіх вікових груп: немовлят, дітей раннього, дошкільного та шкільного віку, дорослих. Сурдопедагог оцінює психомоторний розвиток, особливості слухового сприймання та формування мовлення, передбачувані причини і час зниження слуху. Важливе значення надається аналізу умов виховання дитини в сім'ї: способів спілкування з дитиною, характеру використання слухових апаратів чи кохлеарних імплантів, особливостей корекційно-розвиткової роботи.

Сурдопедагогічне обстеження дитини проводиться з використанням різних педагогічних методів: бесіди з батьками та дитиною; аналізу документації (даних аудіологічних обстежень, висновків лікарів-фахівців і т.д.); спостережень за діяльністю (грою, малюванням, конструюванням); використання спеціальних методик обстеження слуху та мовлення.

Обстеження проводиться в доброзичливій спокійній обстановці. Заздалегідь підбирається дидактичний матеріал, необхідний для проведення обстеження, - іграшки, картинки, ігри, посібники, книги для обстеження розвитку навичок. Сурдопедагогічне обстеження немовлят проводиться за допомогою педагогічного спостереження за безумовними реакціями дитини на звукові подразники та опитування чи анкетування батьків.

індивідуальні заняття з розвитку слухового сприймання та мовлення

Сурдопедагогічне обстеження проводиться з метою:

 • визначення загального рівня розвитку та його відповідності біологічному віку дитини
 • визначення рівня слухового сприймання та провідного каналу отримання інформації
 • обстеження вимови
 • визначення рівня розвитку мовлення
 • визначення способу комунікації
 • визначення особливостей сімейної комунікації та взаємодії
 • визначення та оцінки предикативних факторів для кохлеарної імплантації
 • визначення ефективності використання слухових апаратів

Сурдопедагогічне обстеження дає можливість визначити відповідність когнітивних навичок біологічному віку дитини, рівень слухового сприймання й мовленнєвого розвитку, особливості комунікації між батьками та дитиною, використання мовлення для спілкування та створити на основі отриманих даних індивідуальну програму розвитку слухового сприймання, формування мовлення та розвитку комунікативних навичок дитини.

Сурдопедагогічне обстеження направлене також на оцінку потреб осіб з порушенням слуху у видах і обсягах реабілітаційних заходів та інших послугах з метою досягнення оптимального результату слухової реабілітації.

Сурдопедагогічне обстеження навичок та фіксація динаміки їх розвитку у досвідчених сурдопедагогів Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА® допоможе правильно організувати навчання та виховання дітей з порушенням слуху, визначити напрямки корекційної роботи, що сприятиме повноцінному розвитку пізнавальної сфери та особистості дитини, досягнення успішної компенсації даного порушення.

За додатковою інформацією про діагностику слуху звертайтеся в Медичний центр АВРОРА©.

Запис на прийом до Медичного центру: (044) 333-43-10

Запис на прийом по SMS: (050) 382-4195, (098) 120-4516

Запис на прийом через Viber: (050) 382-4195

Запис на прийом по e-mail: clinica@aurora.ua

Наші переваги

Спеціалізація та професіоналізм з 1991 року

Спеціалізований медичний центр слухової допомоги

Сертифікати якості надання медичної допомоги

Повний комплекс слухової допомоги для пацієнтів всіх вікових груп

Ефективність та безпека

Запишіться на прийом

Заповніть форму і ми з Вами зв'яжемося

Залиште відгук

Задайте питання

Запис на прийом

 • uk
 • ru