Поради користувачам

Що треба й що не треба робити для правильного догляду за своїми слуховими апаратами
Слухові апарати Oticon розроблені для ефективного, надійного, тривалого та легкого користування. Вони виробляються з крихітними компонентами й складною електронною схемою. Для гарантії оптимального функціонування та безвідмовної роботи їм необхідний особливий догляд. Тут можна знайти поради для запобігання виникненню проблем та отримання кращої віддачі від свого слухового апарату.

Користуйтеся своїми слуховими апаратами цілий день

Кращим способом гарантувати хороший слух є практика слухання з апаратами, поки ви не зможете комфортно носити слухові апарати цілий день. У більшості випадків ви не витягнете всієї користі від слухових апаратів, якщо будете використовувати їх не часто.

Ваші слухові апарати не відновлять нормальний слух. Також вони не запобігають погіршенню слуху та не відновлять його в результаті фізіологічних змін. Однак вони нададуть вам допомогу в досягненні повного використання слухових можливостей, якими ви володієте. Якщо у вас два слухових апарати, завжди носите обидва.

Найбільш важливі переваги від користування двома слуховими апаратами:

  • Ваша здатність визначати місце розташування звуків покращиться.
  • Буде легше розуміти мову в шумному оточенні.
  • Перед вами постане більш повна й зручна звукова картина.

Чого слід уникати?

Намагайтеся уникати впливу на слуховий апарат високої температури, наприклад, коли залишаєте його в всередині припаркованої автівки на сонці, а також оберігайте від вологи (наприклад, в лазні), душа або зливи. Майте на увазі, що їх ні в якому разі не можна сушити в мікрохвильовках або інших духовках:

  • уникайте нагрівання
  • уникайте вологості
  • уникайте хімічних речовин.

Витирайте батарейки, якщо на них присутня волога, так як вона може вплинути на їх роботу. Використання комплекту захисту від вологості може допомогти уникнути цих проблем і навіть продовжити термін експлуатації слухового апарату. Прочитайте наступні поради і проконсультуйтеся зі своїм слухопротезистом щодо подальших рекомендацій.

Пошкодження, викликане вушною сіркою

Ваш вушний канал виробляє вушну сірку, яка може закупорити вушну вкладку. Вушна сірка є однією з основних причин проблем в слухових апаратах ITE ( внутрішньовушних ) і RITE (приймач у вусі). Більшість слухових апаратів ITE і RITE поставляються з фільтром або іншим пристроєм для запобігання попадання сірки до приладу.

Щодня використовуйте систему захисту від сірки та інструменти для очищення від будь-якої накопиченої сірки. Проконсультуйтеся зі своїм слухопротезистом щодо конкретної системи захисту від сірки в слуховому апараті, а також способу заміни цієї системи.

Мокрота і вологість

Вологість і конденсація можуть пошкодити електронні схеми в ваших слухових апаратах. Знімайте свої слухові апарати перед плаванням, купальними процедурами або виходом у зливу, і не залишайте їх у ванній. Регулярно висушуйте будь-яке запотівання усередині й навколо своїх вух.

Повністю відкривайте кришку відсіку з батарейками, щоб дозволити повітрю вільно циркулювати, коли ви не використовуєте слуховий апарат, зокрема, вночі чи інший тривалий період часу. Подумайте про можливість придбати спеціальний комплект для сушки. Ваш слухопротезист може дати вам пораду щодо кращого сушильного комплекту для слухового апарату.

Удари

При маніпуляціях зі своїми слуховими апаратами намагайтеся тримати їх над м'якою поверхнею, щоб уникнути пошкодження, якщо їх упустите. Коли  слухові апарати не використовуються, зберігайте їх у заводській коробці або в комплекті для сушки.

Нагрівання

Захищайте свої слухові апарати від прямих сонячних променів і не залишайте їх біля обігрівачів або в автівці. Ніколи не кладіть слухові апарати в мікрохвильову піч або духовку з метою їх просушування.

Лак для волосся та косметика

Прямий контакт з хімічними речовинами, наприклад, що містяться в косметиці, лаку для волосся, парфумах, лосьйоні після гоління, лосьоні для засмаги та репелентах від комах може пошкодити слуховий апарат. Завжди знімайте слуховий апарат перед застосуванням таких речовин і дайте час їм висохнути, перш ніж вставляти слуховий апарат назад. При використанні лосьйону переконайтеся, що руки насухо витерті перед тим, як брати слуховий апарат.

Тримайте слухові апарати поза межами досяжності домашніх тварин і дітей.

Тримайте свої слухові апарати, їх деталі та батарейки поза досяжністю дітей і домашніх тварин. У собак свистячий звук зі слухового апарату може викликати роздратування і вже відомі випадки розгризання приладів. Батарейки слухового апарату можуть бути небезпечними, якщо їх проковтнуть діти або домашні вихованці. Зв'яжіться з лікарем або ветеринаром, якщо батарейка або слуховий апарат були випадково проковтнуті.

  • uk
  • ru