Передові функції слухових апаратів Oticon

OpenSound Navigator™ - навігатор оточуючих звуків

OpenSound NavigatorOpenSound Navigator™ є унікальною функцією, реалізованою завдяки новій технології, що забезпечує доступ до звуків будь-якої локалізації. Інноваційна технологія Oticon OpenSound Navigator™, втілена в слухових апаратах Oticon, швидко і точно аналізує всі навколишні звуки, відстежує динаміку їх змін, відрізняє мова від шуму. Завдяки швидкому і точному шумозниженню OpenSound Navigator™ дозволяє виключно точно розрізняти мову багатьох співрозмовників, які говорять одночасно. Таким чином, нова технологія Oticon вперше відтворює умови «кругового», а не «тунельного» слуху.

Зменшення стресу, покращення запам'ятовування почутого, збільшення розбірливості мовлення

opn_07
  • Сканування навколишнього середовища. Звукове оточення користувача слухових апаратів аналізується на всі 360° з частотою більше 1000 разів в секунду. При цьому вимірюється рівень звукового тиску, локалізація і частотний склад кожного звуку. Звуки аналізуються з частотою 500 разів на секунду в 16 частотних смугах. Детектор голосу розрізняє мову і шум.
  • Зменшення рівня гучного шуму без спотворення мови. На підставі аналізу звукового простору, сигнали з різних напрямків балансуються таким чином, щоб звук, на якому зосереджено увагу, став більш чітким. Інші навколишні звуки також чутні, але не дратують і не відволікають увагу. Балансування проводиться 125 раз в секунду. Ступінь збалансованості звуків різного походження залежить від їх рівня, співвідношення мова / шум, настройки слухового апарату відповідно до індивідуальних потреб кожного пацієнта.
  • Зниження рівня шуму. Шум швидко і ефективно знижується, при цьому рівень мови залишається незмінним. Оновлення шумозниження відбувається з частотою 500 разів на секунду. Максимальне шумозниження становить 9 дБ, його рівень визначається на основі аналізу звукового середовища і залежить від спектру оточуючих звуків, звукового рівня і співвідношення мова / шум. Зниження рівня шуму створює умови для комфортного розуміння мови без напруги й втоми.

OpenSound Navigator™ реалізує новий підхід допомоги людям з порушенням слуху в орієнтації в складному, швидко мінливому звуковому ландшафті сучасного життя. На відміну від слухових апаратів традиційної технології спрямованості, Oticon не спрощує проблему орієнтації у звуковому середовищі, оскільки уникає підсилення мови одного співрозмовника і відсікання інших навколишніх звуків. OpenSound Navigator™ створює більш збалансований потік звуків, дозволяє користувачам насолоджуватися поліпшеною розбірливістю мови в обстановці шуму, відчувати гармонійну різноманітність навколишніх звуків, зменшує стрес від необхідності напружуватися при слуханні.

Печать

Переваги для користувачів: завдяки OpenSound Navigator™ розбірливість мови в галасливій обстановці підвищується на 30%, зусилля мозку при слуханні знижуються на 20%, запам'ятовування сказаного зростає на 20%

OpenSound Navigator™ забезпечує насичене, збалансоване сприйняття звуків, краще розуміння мови в галасливій обстановці з меншими зусиллями.

Spatial Sound™ LX - вдосконалений просторовий звук

Локалізація, виділення та концентрація на мовленні співрозмовника

Spatial Sound™ LX - комбінація передових технологій для покращення просторового слуху та точної локалізації джерел звуків. Spatial Sound™ LX - новий технологічний рівень відтворення просторових характеристик звуку, заснований на технології бінауральної обробки сигналів, завдяки взаємодії між обома слуховими апаратами бінауральної пари. Компонентами Spatial Sound™ LX крім бінауральної обробки звуку, є також розширений діапазон частот підсилення і просторового шумозаглушення.

Переваги для користувачів: Spatial Sound™ LX відтворює насичену, реалістичну картину звукового оточення, полегшує локалізацію джерела звуку, покращує якість спілкування зі співрозмовниками.

opn_09
opn_10

YouMatic™ LX - вдосконалена автоматична персоніфікована система налаштування.

Налаштування параметрів OpenSound Navigator™ відповідно до індивідуальних потреб і уподобань.

Уявлення людей про комфортність чутних звуків різні; вони також індивідуальні, як і відбитки пальців і засновані на персональному досвіді, потребах і фізіологічних особливостях. YouMatic™ LX забезпечує індивідуальне налаштування Oticon, розумно координуючи ступінь і характер взаємодії властивостей OpenSound Navigator™ в залежності від персональних потреб, звичок і побажань. YouMatic™ LX регулює роботу компонентів OpenSound Navigator™ для оптимізації відтворення звукового оточення користувача одночасно забезпечуючи оптимальну розбірливість мови в галасливій обстановці. YouMatic™ LX здійснює автоматичне налаштування слухового апарату з урахуванням індивідуальних переваг користувачів про комфортність звукового сприйняття і якості звуків.

Переваги для користувачів: YouMatic™ LX дозволяє досягти одну з головних цілей слухопротезування — запрограмувати слухові апарати відповідно до індивідуальних запитів і потреб, досягти максимального задоволення користувачів якістю звуків, що сприймаються.

Speech Guard ™ LX - покращений захист мови

Покращує розбірливість мови в шумному оточенні

Speech Guard™ LX зберігає тонкі характеристики мови для поліпшення та полегшення її розуміння в присутності конкуруючого шуму. Speech Guard™ LX використовує принцип адаптивної компресії — єдиний вид підсилення, в якому об'єднані переваги швидкої компресії та лінійного підсилення. З метою збереження амплітудних модуляцій мови використовується лінійне підсилення, динамічний діапазон якого складає 12 дБ. У разі різкого підвищення гучності навколишніх звуків Speech Guard™ LX швидко зменшує їх підсилення, запобігаючи виникненню відчуття слухового дискомфорту.

Переваги для користувачів:
Speech Guard™ LX покращує розбірливість мови в галасливому та багатоголосному оточенні, полегшує участь в розмові.

святкова вечеря
opn_12

Soft Speech Booster LX - покращене посилення тихої мови

Покращує розбірливість тихої мови, підвищує слуховий комфорт.

Тихі компоненти мови складають 75%  її енергетичного спектра. Завдяки виборчому підсиленню тихих звуків мови вдосконалений Soft Speech Booster LX сприяє підвищенню розбірливості тихої мови на 20%. Ступінь підсилення Soft Speech Booster LX регулюється індивідуально в залежності від потреб і переваг користувачів.

Переваги для користувачів:
вдосконалений Soft Speech Booster LX підвищує розбірливість тихої мови на 20% без необхідності підвищувати підсилення слухового апарату.

Clear Dynamics - Чиста динаміка

Підвищення якості гучних звуків без спотворень і артефактів.

Clear Dynamics забезпечує високоякісне підсилення навколишніх звуків в діапазоні від 5 до 113 дБ УЗД. При цьому гучні звуки відтворюються слуховими апаратами без спотворення та артефактів, якість підсиленого гучного мовлення підвищується без загрози травмування слухового органу надмірним підсиленням. Це особливо важливо, оскільки пікові величини рівня звукового тиску мови на 12-18 дБ перевищують середні рівні звукового тиску мови; пікові значення музичних звуків можуть досягати 30 дБ. Clear Dynamics покращує також якість прослуховування музики — це справжній подарунок меломанам.

Переваги для користувачів: Clear Dynamics забезпечує якісне та безпечне підсилення гучних звуків, покращує слухання музики, гучних мовних і немовних звуків.

opn_13
opn_14

Wind Noise Management - ослаблення шуму вітру

Оптимізація умов сприйняття мови на фоні шуму вітру.

Мета функції Wind Noise Management - ефективно знизити рівень шуму вітру та швидко відновити адекватний рівень посилення мови. Завдяки властивостям платформи Velox ™ Wind Noise Management приглушує рівень шуму вітру на 30 дБ менше, ніж за 50 м/сек. Цього достатньо для зменшення впливу шуму вітру на сприйняття мови.

Переваги для користувачів: Wind Noise Management знижує вплив шуму вітру на чутність мови

Feedback shield LX - покращений Щит зворотного зв'язку

Ефективна система придушення акустичного зворотного зв'язку.

Акустичний зворотний зв'язок дратує і перешкоджає комфортному слуханню, викликає акустичні спотворення, погіршує якість звуку в слуховому апараті. Feedback shield LX в Oticon створює швидкий і ефективний механізм подавлення акустичного зворотного зв'язку, не робить негативного впливу на якість звуку. Feedback shield LX реалізується завдяки трьом технологічним прийомам:

  • 10 Гц частотного зсуву між вихідним сигналом телефону слухового апарату і вхідним сигналом його мікрофона.
  • Оптимізованої фазової інверсії.
  • Точкового контролю підсилення у 24 частотних каналах.

Переваги для користувачів: Feedback shield LX швидко й ефективно позбавляє від акустичного зворотного зв'язку, не викликаючи акустичних спотворень і не позначаючись негативно на якості звуку. Дає можливість насолоджуватися слуханням, позбавляє від страху виникнення свисту.

opn_15
opn_16

Speech Rescue LX - покращений Порятунок мовлення

Покращена чутність високочастотних звуків мови «з», «щ», «ш», «ф»

Недостатнє підсилення високочастотних приголосних («с», «щ», «ш», «ф») погіршує сприйняття мовлення, підвищує навантаження на мозок при слуханні, в період формування мови у дітей призводить до порушення вимови. Для відтворення високочастотних звуків мови Oticon Opn™ використовує технологію частотного зниження Speech Rescue LX - «порятунок» високочастотних звуків мови, які, при використанні традиційної технології, можуть бути втрачені.

Speech Rescue LX заснована на копіюванні високочастотних звуків мови і перенесення їх в збережений діапазон середніх частот. Технологія Speech Rescue LX в слухових апаратах Oticon працює в поєднанні з алгоритмом OpenSound Navigator™ і адаптивною системою компресії Speech Guard™. В першу чергу OpenSound Navigator™ знижує рівень шуму і очищає звук. Позбавлення від немовних шумів підвищує ефективність Speech Rescue LX, оскільки частотному зниженню піддається очищена від шуму мова. Таким чином Speech Rescue LX, завдяки OpenSound Navigator™ отримує чистий, чіткий звук для подальшої обробки. Відбувається «порятунок» високочастотних звуків мови шляхом їх копіювання і переміщення в сеедньочастотний, краще зберігся діапазон сприйняття звуків. Потім Speech Rescue LX працює в поєднанні з системою адаптивної компресії Speech Guard™ LX. Таке поєднання дозволяє ретельно зберегти особливості «врятованих» високочастотних звуків мови та полегшити обробку посиленою мовою слуховою корою головного мозку відповідно філософії Oticon BrainHearing.

Переваги для користувачів: поліпшення розуміння мови завдяки можливості чути високочастотні приголосні: «с», «ч», «ш», «щ». Комбінація трьох технологій забезпечує оптимальне відтворення особливостей мови і створює передумови для формування правильної вимови у дітей.

TwinLink ™ - дві системи бездротового зв'язку в одному слуховому апараті

Бездротовий зв'язок і бінауральна обробка звуків в мініатюрному енергетично ефективному слуховому апараті

Нова технологія TwinLink™ вперше використовує дві спеціалізовані системи бездротового зв'язку в одному слуховому апараті. Near-Field Magnetic Induction - NFMI (магнітна індукція ближнього поля) дозволяє обмінюватися інформацією між правим і лівим слуховими апаратами зі швидкістю 320 кілобіт в секунду для поліпшення бінауральної обробки звуків з мінімальним споживанням енергії батарейки. Обмін інформацією в бінауральній парі відбувається з частотою 21 разів на секунду — в 4 рази швидше, ніж в слухових апаратах попереднього покоління. Обмін інформацією між слуховими апаратами важливий для формування точної просторової орієнтації, визначення напрямку і джерела звуків.

opn_17

Нова стереосистема Блютус Низької Енергії (Stereo Bluetooth Low Energy, BLE) з'єднує Oticon  безпосередньо з всіма видами смартфонів, планшетами, комп'ютерами та іншими цифровими пристроями, аудіозавантаження зі швидкістю 64 кілобіт в секунду.

Переваги для користувачів: дві бездротові системи зв'язку забезпечують бінауральну взаємодію між слуховими апаратами та зовнішніми пристроями, покращують якість звуку, полегшують прослуховування звуків від зовнішніх джерел (комп'ютер, телефон, телевізор), розширюють можливості комунікації із зовнішнім світом, забезпечують зв'язок з Інтернетом.

opn_18

Tinnitus SoundSupport - пом'якшення суб'єктивного вушного шуму

Різноманітна звукова терапія відповідно до потреб пацієнтів, які страждають вушним шумом

Функція Tinnitus SoundSupport доступна в слухових апаратах Oticon. Інтегрований звуковий генератор полегшує суб'єктивний вушний шум за допомогою різноманітної звукової стимуляції (білого, рожевого, червоного шуму, шуму моря та ін.). Маскують шуми, особливо звуки моря, знижують настирливість шуму. Гнучкі параметри звукової стимуляції (характер шуму, гучність і глибина модуляцій) підбираються індивідуально для кожної людини, що створює більше можливостей для полегшення дискомфорту від вушного шуму. Пацієнти самостійно можуть змінювати параметри Tinnitus SoundSupport за допомогою Oticon ON App використовуючи iPhone або Android.

Переваги для користувачів: Tinnitus SoundSupport™ в поєднанні з OpenSound Navigator створюють умови слухання, що не перевантажують мозок і знижують дискомфортний вплив вушного шуму

Технологія Oticon BrainHearing™ - полегшує роботу мозку

Порушення слуху вимагають великих зусиль головного мозку для осмислення слухової інформації. Зниження слуху негативно відбивається на розпізнаванні і запам'ятовуванні мови і немовних звуків.

Вуха збирають звукову інформацію, головний мозок її обробляє та усвідомлює. Якщо звукова інформація недостатня або перекручена, мозок функціонує з великою напругою. Хороший слух зі слуховим апаратом — це не тільки підсилення звуків; це, в першу чергу, допомога мозку в розумінні почутого. Саме з метою підвищення ефективності роботи слухової кори в слухових апаратах використовується технологія Oticon BrainHearing ™.

Технологія BrainHearing™ в слухових апаратах Oticon - це поєднання унікальних функцій, які полегшують роботу слухової кори при слуханні і допомагають головному мозку виконувати чотири необхідні для усвідомлення сенсу почутого функції: виявляти, виділяти, фокусувати та розпізнавати звуки.

opn_19

Виявляти - OpenSound Navigator™ забезпечує мозку доступ до всіх оточуючих звуків, при цьому зменшуючи шум без спотворення мови. Spatial Sound™ LX допомагає локалізувати звук завдяки постійному швидкому обміну інформацією між двома слуховими апаратами бінауральної пари.

Виділяти - OpenSound Navigator™ виділяє мовлення і ідентифікує шум, а потім, з частотою до 100 в секунду, обробляє звуки, знижуючи рівень надлишкового шуму навіть між окремими словами. Speech Guard™ LX концентрується на захисті та підсилення мови, так що всі нюанси мовного сигналу стають доступними слухачеві.

Фокусувати - OpenSound Navigator™ прояснює і балансує звукове оточення, дозволяючи сприймати більше звуків без напруги, легко фокусуватися на сигналах, що цікавлять.

Розпізнавати - OpenSound Navigator™ обробляє звуки, роблячи їх більш чіткими та легко впізнаваними. YouMatic™ LX дозволяє професіоналам слухової допомоги індивідуально налаштувати характеристики слухових апаратів відповідно до унікальних запитів і перевагам кожної людини. Це дозволяє легше порівнювати почуті за допомогою слухового апарату звуки з рештою в пам'яті звуковими образами, і, таким чином, полегшити розпізнавання звуків.

Oticon не тільки покращує розбірливість мовлення, а й знижує зусилля для її розуміння і запам'ятовування — це твердження має експериментальне підтвердження.

  • uk
  • ru