Що таке слуховий апарат Oticon

Сучасний слуховий апарат – це високотехнологічне комп’ютеризоване обладнання.

Слуховий апарат — це електронно-цифровий медичний пристрій, який підсилює і перетворює звуки відповідно до індивідуальних особливостей порушення слуху. Численні види та моделі слухових апаратів об'єднані наявністю п'яти основних процесів, що описані нижче.

Як працює цифровий слуховий апарат

  1. Мініатюрний мікрофон(в апаратах з направленим мікрофоном — два мікрофони) вловлює звуки і перетворює їх в електричні коливання. Електричні коливання перетворюються аналогово-цифровим перетворювачем в цифровий код, який передається в надмініатюрний цифровий процесор.
  2. Цифровий процесор, який має обчислювальну потужність професійного ноутбука, і все це при крихітних розмірах, розділяє закодований сигнал на кілька частотних смуг, вибірково підсилює і компресує сигнал в кожній смузі, пригнічує шумові сигнали і сигнал акустичного зворотного зв'язку (свисту), і виділяє мовні сигнали на тлі шуму. Таким чином, цифровий процесор формує оптимальний для пацієнта сигнал і передає його в цифро-аналоговий перетворювач. Цифро-аналоговий перетворювач перетворює цифровий сигнал в аналогові електричні коливання і передає їх в підсилювач потужності.
  3. Підсилювач потужності підсилює аналогові електричні коливання і передає їх на мініатюрний телефон — або вбудований в апарат, або винесений у вушну вкладку в системі RITE.
  4. Телефон (мініатюрний гучномовець) перетворює оброблені цифровим процесором і посилені підсилювачем потужності електричні коливання в посилений й перетворений звук — оптимальний для его сприйняття користувачем апарату.
  5. Звук від мікротелефона передається в слуховий прохід через систему мініатюрних звукопровідних каналів і акустичних фільтрів, що згладжують нерівномірності частотної характеристики звукопровідності каналів, а в завушних слухових апаратах - також через вушну вкладку. При цьому низькочастотні звуки потрапляють в слуховий прохід через вентильний отвір (канал), минаючи електронно-цифровий шлях слухового апарату, що враховується програмуванням апарату.

Що знаходиться всередині слухового апарату

  • uk
  • ru