• Головна >
 • Статті >
 • Як статична електрика впливає на систему кохлеарної імплантації?

Як статична електрика впливає на систему кохлеарної імплантації?

Це поширене питання серед  користувачів системами кохлеарної імплантації Oticon Medical. Ось, що на це відповідають спеціалісти зі слухопротезування.

Виробники всіх систем кохлеарної імплантації зазначають - як зовнішня, так і внутрішня частини системи чутливі до прямого впливу електричного струму, зокрема, статичної електрики.

Спеціалісти Oticon Medical при розробці  систем максимально захистили компоненти імплантату та мовного процесора від впливу статичної електрики. 

(Всі компоненти системи Oticon Medical відповідають міжнародному стандарту IEC 60601-1-2:2007 "Medical electrical equipment - Part 1-2: General requirements for basic safety and essential performance - Collateral standard: Electromagnetic compatibility - Requirements and tests").

Тому, хоча ризик пошкодження мовного процесора від статичної електрики зараз теоретично й існує, але поки що жодного випадку в практиці Медичного центру “АВРОРА” не було.

static electricity

Що ж таке статична електрика? 

Статична електрика - це електричні заряди, що накопичуються на поверхнях різного обладнання, предметах побуту, на тілі та одязі людини внаслідок контактного чи індуктивного впливу.

Зазвичай це накопичення викликано тертям поверхонь з різних матеріалів. Так відбувається при вдяганні/зніманні одягу та головних уборів з вовни та штучних матеріалів, ковзанні на пластикових гірках, використанні пластмасових іграшок, предметів побуту, візків, велосипедів тощо.

Оскільки система кохлеарної імплантації є електричним пристроєм, існує ризик пошкодження її зовнішнього компонента високим рівнем статичної електрики. В окремих випадках статичний розряд може зіпсувати програмне забезпечення процесора.

Проте, по-перше, такий вплив повинен відбутися безпосередньо на мовний процесор (якщо, наприклад, дитина зазнала впливу електростатичного розряду по руці, його буде недостатньо для пошкодження процесору).

А, по-друге, захист систем Oticon Medical від впливу статичної електрики, розроблений виробником, працює, за нашим досвідом, дуже надійно.

Але оскільки теоретично небезпека все ж таки існує, користувачам системами кохлеарної імплантації краще уникати статичної електрики.

cochlear implant

Для цього треба:  

 • Знімати з себе статику, перш ніж торкатися мовного процесора. Це можна зробити, доторкнувшись, наприклад, до металу або дерева;
 • Не кататися на пластикових гірках та гойдалках або знімати перед цим мовний процесор;
 • Застосовувати антистатичні килими;
 • Носити одяг з натуральних матеріалів;
 • Під час прання використовувати кондиціонери та пом'якшувачі;
 • Підвищувати рівень вологості в приміщеннях, де перебуваєте тривалий час, наприклад, застосовуючи зволожувачі повітря;
 • Класти бавовняну тканину між тими видами матеріалів, що накопичують статику.

Приймаючи необхідні запобіжні заходи, можна звести до мінімуму ризик пошкодження системи кохлеарної імплантації статичною електрикою, та безпечно займатися переважною більшістю видів діяльності.

Якщо у вас є інші питання стосовно використання системи кохлеарної імплантації, пишіть нам на електронну пошту, чат на сайті або на нашу сторінку у соцмережах. Або приходьте на консультацію

© Центр слухової реабілітації АВРОРА®,2022. Всі права захищені. Копіювання та інше використання матеріалів - лише з посиланням.

Останні статті

Харчування для підтримки слуху

Харчуйтесь правильно, щоб знизити ризик виникнення порушення слуху. Та обов’язково перевіряйте стан своєї слухової системи.
Читати далі

Ступінь захисту слухових апаратів

Більшість сучасних слухових апаратів Oticon мають високий ступінь захисту - IP58, а найпередовіші — найвищий з наявних - IP68.
Читати далі
son playing chess dad

Здоров’я слуху – це ключ до молодості мозку

Згідно з дослідженням, більшість людей вважає, що ми чуємо вухами. Але насправді, чути – це розуміти почуте. Вуха лише передають звуки, а осмислює їх мозок.
Читати далі
 • ua
 • ru