КСВП (реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів) - ефективний вид діагностики слуху у новонароджених і дітей молодшого віку.
Для виконання цього виду обстеження не вимагається жодної спеціальної підготовки дитини, але існують дві важливі умови.
Перша умова: на момент проведення тестування КСВП у дитини не повинно бути нежитю, кашлю та інших проявів (навіть остаточних) гострого респіраторного захворювання. В іншому випадку результати скринінгу будуть спотворені.
Друга умова: скринінг слуху методом КСВП проводиться, коли дитина спить (в ідеалі), або коли вона спокійна (не рухається, не плаче, не говорить).
Під час процедури на лоб та за вушками (або на мочки вух) дитині за допомогою медичного пластиру наклеюють датчики. Також в ушко акуратно вставляють спеціальну вкладку.
Малеча повинна спокійно лежати або сидіти, не бігати, не говорити та не здирати датчики та вкладку. Ця умова повинна витримуватись протягом всього часу процедури - від 15 до 45 хвилин в залежності від індивідуальних особливостей дитини.
Що зробити, аби дитина поводилася спокійно під час КСВП
Аби малечу не лякали датчики та вкладка у вушко, за тиждень до обстеження почніть виробляти у неї звичку. Кожен день наклеюйте дитині на лоба та за вушками шматочки пластиру (спочатку на пару секунд, а з кожним днем трохи на довший час), а у вушко кладіть ватку. Супроводжуйте це ласкою, грою або веселощами. Таким чином ви послабите чутливість малечі до незвичних дій.
Щоб дитина заснула на час обстеження, вдайтеся до хитрощів:
В день візиту до клініки розбудіть дитину на дві години раніше, ніж вона зазвичай просинається.
Візьміть із собою їжу - те, що дитина найбільше любить.
Прогуляйтеся з дитиною на свіжому повітрі, а після прогулянки приїжджайте до Медичного центру АВРОРА®, де вам нададуть затишну й теплу окрему кімнату.
Сядьте на диванчик, візьміть дитину на руки, обійміть, скажіть щось тихе та ласкаве. Погодуйте тим смачненьким, що взяли з дому.
За таких умов малечу, яку раніше розбудили та вигуляли на свіжому повітрі, після годування, у тиші та спокою почне хилити у сон. І процедуру КСВП можна буде виконати швидко та ефективно.
Важливий нюанс: коли будете їхати до Медичного центру, не давайте дитині заснути, бо в процесі її занесення до приміщення та роздягання, вона прокинеться й більше не засне.
Дітям старшого віку можна дати смартфон або планшет подивитися улюблений мультик. Під час перегляду дитина повинна спокійно лежати.
В Медичному Центрі слухової реабілітації АВРОРА® для проведення тестування КСВП використовується надсучасне обладнання данського виробника Interacoustics.
За додатковою інформацією про діагностику слуху звертайтеся до Медичного центру АВРОРА.
Порушення слуху — проблема, яка торкається мільйонів людей. Тому не дивно, що виникає стільки питань про те, чи можна відновити слух. Скажімо так: на сьогоднішній день порушення слуху можна компенсувати.
Більшість людей починають думати про заміну слухових апаратів лише тоді, коли ці пристрої перестають нормально працювати або ж не вмикаються взагалі. В нашій практиці є пацієнти які, наприклад, користуються слуховими апаратами Oticon вже понад 10–15 років.
Журналістка і дитяча письменниця Маша Сердюк, яка має порушення слуху та досліджує цю проблему на власному прикладі, поспілкувалася з різними людьми, в яких діагностовано погіршення слуху, та розповідає, як люди сприймають цю новину, а також про те, які існують шляхи вирішення цієї проблеми.