Ступінь захисту слухових апаратів

Будь-який користувач хоче бути впевненим, що його пристрій захищений від потрапляння вологи та бруду всередину. Ступінь такої витривалості називається стандартом захисту від проникнення та позначається літерами IP та цифрами. Більшість сучасних слухових апаратів Oticon мають високий ступінь захисту - IP58, а найпередовіші - найвищий з наявних - IP68. Розглянемо, що це означає і чому так важливо для правильного користування слуховими апаратами.

Ступені захисту IP58 та IP68

Класифікація рівнів захисту IP - це система, яка була розроблена Міжнародною електротехнічною комісією відповідно до європейських стандартів IEC 60529. Вона визначає рівень захисту оболонки пристрою від потрапляння всередину твердих предметів та вологи. 

Маркування здійснюється за допомогою міжнародного знаку IP та двох цифр. Де IP - це абревіатура англійських слів Ingress Protection (захист від проникнення), а цифри:

  • Перша — визначає рівень доступу всередину частин людського тіла (наприклад, тильної сторони руки аби пальців) та твердих предметів (бруду та пилу); 
  • Друга — рівень захисту від потрапляння води.

Наприклад, побутова електрична розетка може мати ступінь захисту IP22. В цьому випадку перша цифра означає, що внутрішні частини розетки захищені від проникнення пальців. А друга, що її роботу не можуть пошкодити краплі води, які падають вертикально. 

На сьогодні найбільший ступінь захисту пристроїв — це IP68. Перша цифра означає, що всередину приладу немає доступу навіть таким тонким предметам як дріт, та є повний захист від бруду та пилу. А друга цифра, що такий пристрій витримає занурення в воду на глибину 1 м протягом 30 хвилин. 

ip68

Ступені захисту слухових апаратів Oticon

Слухові апарати Oticon проходять суворі випробування для забезпечення надійності конструкції, протистояння зовнішнім впливам та використання в умовах активної діяльності.

Тому апарати Oticon мають не тільки інтелектуальний конструктивний дизайн, який передбачає бар'єри від попадання води, пилу і бруду всередину конструкції, але й такі передові компоненти, як нанопокриття для відштовхування вологи.

Degree-of-protection

Ступінь захисту корпусу апаратів Oticon рівня IP58

Моделі слухових апаратів Oticon, які мають ступінь захисту IP58, повністю захищені від доступу до внутрішніх компонентів та потрапляння твердих предметів. Це дуже важливо, якщо слуховими апаратами користується маленька дитина.
Стосовно пилу, то невелика його кількість може опинитися всередині, але це жодним чином не позначиться на роботі слухових апаратів. 

Відносно вологи, то цифра 8 - це свідоцтво найвищого захисту від неї. Але потрібно розуміти, що така водонепроникність не означає повної герметичності й користувачі слуховими апаратами повинні дотримуватися певних правил:

  • Знімати слухові апарати під час душу, купання й підводного плавання;
  • Уникати впливу солоної та хлорованої води, піску, мила, лосьйонів, рослинної олії тощо. 

Ступінь захисту корпусу апаратів Oticon рівня IP68

Сучасні передові моделі слухових апаратів Oticon мають найвищий ступінь захисту - IP68.


Слухові апарати Oticon захищені від твердих предметів, бруду, пилу та витримують занурення в прісну воду на глибину до 1 м тривалістю понад 30 хвилин.


Така водонепроникність не є повною герметичністю, тому слухові апарати зі ступенем захисту IP68 треба знімати перед купанням та захищати від солоної й хлорованої води, піску, мила, лосьйонів, олій тощо. 

Але якщо апарати впали у воду чи ви потрапили під дощ — не хвилюйтесь, вони будуть працювати.

ip68

Максимум, що може трапитися - порушитися контакт з батарейкою, що призведе до тимчасового переривання роботи слухових апаратів. Рекомендуємо частіше перевіряти, чи не потрапила волога в батарейний відсік, та, за необхідністю, просушувати слухові апарати.

Залишайте на ніч батарейний відсік відкритим і просушуйте слухові апарати, використовуючи спеціальну електросушарку або футляр та капсули для просушування.

Останні статті

Слухові апарати Oticon для дітей: суперпристрої, які витримують будь-які випробування

Багато людей сприймають слухові апарати як вирок. Зокрема, це стосується батьків, яким важко змиритися з думкою, що їхня дитина має порушення слуху. Не варто засмучуватися, адже сучасні слухові апарати можуть компенсувати втрату слуху. А передові технології роблять їх використання максимально комфортним і довгостроковим.
Читати далі

Слухові апарати: коли варто носити й коли не потрібно

Коли ви вперше вдягаєте один або два слухові апарати та розумієте, яка це насолода — чути всі навколишні звуки, може статися так, що ви більше ніколи не захочете їх знімати.
Читати далі

Як працювати та займатися улюбленою справою попри порушення слуху

Перший момент, на який треба звернути увагу, якщо ви маєте порушення слуху та шукаєте роботу. Окресліть для себе сфери, в яких працювати вам буде комфортно. Робота в шумних умовах навряд чи вам підійде.
Читати далі
  • uk
  • ru