• Головна >
  • Статті >
  •  Слухові апарати Oticon - поєднання мініатюрності та потужності

Слухові апарати Oticon - поєднання мініатюрності та потужності

До Медичного центру АВРОРА часто звертаються пацієнти, які хочуть користуватися перевагами високоякісних слухових апаратів Oticon та водночас бажають, щоб ці апарати були індивідуалізованими та мали щонайменший розмір, але мають сумніви, щодо існування таких, але потужних слухових апаратів, для компенсації важкого та глибокого порушення слуху.

Юрій Соколов, MS, PhD (Фізіологія людини), Олена Соколова, MD, PhD (Отоларингологія).

Поширена думка, що мініатюрні слухові апарати мають невелику потужність, отже, не відповідають потребам цих пацієнтів. Ми раді відповісти на такі запитання.

Індивідуальні слухові апарати (custom hearing aids, ІСА) мають таку назву, тому що їх зовнішній корпус виготовляють індивідуально для кожного вуха – за зліпком зовнішнього вуха. У корпусі такого слухового апарату розташовано усі його функціональні компоненти – мікрофони, цифровий процесор, підсилювач, телефон, батарейка та регулятори.

Детальніше про стилі та типи індивідуальних слухових апаратів Oticon, та порушення, які вони можуть компенсувати - в інфографіці:

Стилі індивідуальних слухових апаратів Oticon  та максимальне порушення слуху, яке вони компенсують

  • Найменші за розміром, непомітні у вусі апарати (IIC) компенсують порушення слуху до 75 дБ.
  • Дещо більші, глибококанальні (CIC) – до 85 дБ.
  • Внутрішньоканальні (ITC) – до 100 дБ.
  • Напівраковинні (Half Shell) та раковинні (Full Shell) внутрішньовушні (ITE) – до 100 дБ.

Зауважимо, що максимальні значення порушень слуху зазначені для монаурального слухопротезування, тобто, коли слуховий апарат підбирається на одне вухо. При бінауральному слухопротезуванні, яке має також багато інших переваг, максимальне компенсоване порушення слуху може бути на 3-5 дБ більшим, оскільки сумарна гучність звуку при бінауральному слухопротезуванні збільшується.

Важлива властивість слухових апаратів Oticon Opn, Siya, Alta2, Nera2, Ria2 - потужна система захисту від акустичного зворотного зв'язку (свисту), так званий Щит від зворотного зв'язку (Feedback Shield), завдяки якому вдалося знизити ризик виникнення свисту в багато разів. Тому, цими апаратами можна користуватися навіть при глибокому порушенні слуху.

Разом з тим, ризик виникнення свисту, а також комфортне відчуття індивідуального слухового апарату у вусі, великою мірою залежать від якості виконання зліпка вуха та виготовлення корпусу апарату (так званої «раковини»). Особливо складно правильно зняти зліпок для невидимого у вусі апарату (IIC): ця процедура виконується лише у декількох клініках високого рівня.

Високоякісний зліпок може зняти тільки досвідчений лікар-сурдолог, який на «відмінно» знає анатомію вуха, особливості використання індивідуальних СА та має тривалий практичний досвід і навички зняття зліпків.

Виготовлення індивідуальних слухових апаратів  – це наука, техніка та мистецтво одночасно. До сфери науки і техніки належить точне дотримання технології виробництва, технічних регламентів та процесів. Найменше відхилення від технології зводить нанівець зусилля лікарів. Мистецтво полягає у тому, щоб виготовити якамога тонші та міцні стінки корпусу апарату. Корпус має бути ідеально відполірованим неначе перлина. А з’єднання корпусу та зовнішньої пластини – так званої фейс-плати (faceplate) - повинно бути міцним та непомітним.

Якість індивідуального слухового апарату перевіряється на всіх етапах виготовлення.

Пацієнт, який одночасно носить окуляри та індивідуальні слухові апарати (фото Oticon)

Медичний центр АВРОРА перший в Україні та вже понад 28 років протезує пацієнтів індивідуальними слуховими апаратами. Тому, не випадково, Міжнародний тренер компанії Oticon Жанетт Бюллоу оцінила роботу лікарів, інженерів і техніків Центру на вищу оцінку, поставивши його на один щабель з найкращими слуховими центрами Німеччини, Австрії та Швейцарії.

Слід мати на увазі, що можливість використання індивідуальних слухових апаратів, особливо надмініатюрних стилів (непомітний у вусі IIC та глибококанальний CIC), зумовлюється не тільки ступенем порушення слуху, але й розміром та анатомічними особливостями зовнішнього вуха.

Визначити таку можливість може тільки лікар-сурдолог, який має досвід слухопротезування індивідуальними слуховими апаратами різних стилів. Для цього лікар оглядає зовнішнє вухо, робить зліпок та виконує обстеження слуху. Досвідчений інженер-акустик оглядає зліпок та визначає, який стиль індивідуального слухового апарату можливо розмістити в наявному об'ємі та конфігурації вуха. Так у тісній співпраці лікар-сурдолог та інженер-акустик знаходять найкраще рішення для пацієнта.

Щоб визначити, чи підходить для Вас індивідуальний слуховий апарат, запишіться на прийом до свого лікаря-сурдолога.

 

Запрошуємо  до Медичного Центру слухової реабілітації АВРОРА®, щоб оцінити усі переваги слухових апаратів Oticon.

Останні статті

Слухові апарати Oticon для дітей: суперпристрої, які витримують будь-які випробування

Багато людей сприймають слухові апарати як вирок. Зокрема, це стосується батьків, яким важко змиритися з думкою, що їхня дитина має порушення слуху. Не варто засмучуватися, адже сучасні слухові апарати можуть компенсувати втрату слуху. А передові технології роблять їх використання максимально комфортним і довгостроковим.
Читати далі

Слухові апарати: коли варто носити й коли не потрібно

Коли ви вперше вдягаєте один або два слухові апарати та розумієте, яка це насолода — чути всі навколишні звуки, може статися так, що ви більше ніколи не захочете їх знімати.
Читати далі

Як працювати та займатися улюбленою справою попри порушення слуху

Перший момент, на який треба звернути увагу, якщо ви маєте порушення слуху та шукаєте роботу. Окресліть для себе сфери, в яких працювати вам буде комфортно. Робота в шумних умовах навряд чи вам підійде.
Читати далі
  • uk
  • ru