• Главная >
  • Статьи >
  •  Слуховые аппараты Oticon - сочетание миниатюрности и мощности

Слуховые аппараты Oticon - сочетание миниатюрности и мощности

До Медичного центру АВРОРА часто звертаються пацієнти, які хочуть користуватися перевагами високоякісних слухових апаратів Oticon та водночас бажають, щоб ці апарати були індивідуалізованими та мали щонайменший розмір, але мають сумніви, щодо існування таких, але потужних слухових апаратів, для компенсації важкого та глибокого порушення слуху.

Юрій Соколов, MS, PhD (Фізіологія людини), Олена Соколова, MD, PhD (Отоларингологія).

Поширена думка, що мініатюрні слухові апарати мають невелику потужність, отже, не відповідають потребам цих пацієнтів. Ми раді відповісти на такі запитання.

Індивідуальні слухові апарати (custom hearing aids, ІСА) мають таку назву, тому що їх зовнішній корпус виготовляють індивідуально для кожного вуха – за зліпком зовнішнього вуха. У корпусі такого слухового апарату розташовано усі його функціональні компоненти – мікрофони, цифровий процесор, підсилювач, телефон, батарейка та регулятори.

Детальніше про стилі та типи індивідуальних слухових апаратів Oticon, та порушення, які вони можуть компенсувати - в інфографіці:

Стилі індивідуальних слухових апаратів Oticon  та максимальне порушення слуху, яке вони компенсують

  • Найменші за розміром, непомітні у вусі апарати (IIC) компенсують порушення слуху до 75 дБ.
  • Дещо більші, глибококанальні (CIC) – до 85 дБ.
  • Внутрішньоканальні (ITC) – до 100 дБ.
  • Напівраковинні (Half Shell) та раковинні (Full Shell) внутрішньовушні (ITE) – до 100 дБ.

Зауважимо, що максимальні значення порушень слуху зазначені для монаурального слухопротезування, тобто, коли слуховий апарат підбирається на одне вухо. При бінауральному слухопротезуванні, яке має також багато інших переваг, максимальне компенсоване порушення слуху може бути на 3-5 дБ більшим, оскільки сумарна гучність звуку при бінауральному слухопротезуванні збільшується.

Важлива властивість слухових апаратів Oticon Opn, Siya, Alta2, Nera2, Ria2 - потужна система захисту від акустичного зворотного зв'язку (свисту), так званий Щит від зворотного зв'язку (Feedback Shield), завдяки якому вдалося знизити ризик виникнення свисту в багато разів. Тому, цими апаратами можна користуватися навіть при глибокому порушенні слуху.

Разом з тим, ризик виникнення свисту, а також комфортне відчуття індивідуального слухового апарату у вусі, великою мірою залежать від якості виконання зліпка вуха та виготовлення корпусу апарату (так званої «раковини»). Особливо складно правильно зняти зліпок для невидимого у вусі апарату (IIC): ця процедура виконується лише у декількох клініках високого рівня.

Високоякісний зліпок може зняти тільки досвідчений лікар-сурдолог, який на «відмінно» знає анатомію вуха, особливості використання індивідуальних СА та має тривалий практичний досвід і навички зняття зліпків.

Виготовлення індивідуальних слухових апаратів  – це наука, техніка та мистецтво одночасно. До сфери науки і техніки належить точне дотримання технології виробництва, технічних регламентів та процесів. Найменше відхилення від технології зводить нанівець зусилля лікарів. Мистецтво полягає у тому, щоб виготовити якамога тонші та міцні стінки корпусу апарату. Корпус має бути ідеально відполірованим неначе перлина. А з’єднання корпусу та зовнішньої пластини – так званої фейс-плати (faceplate) - повинно бути міцним та непомітним.

Якість індивідуального слухового апарату перевіряється на всіх етапах виготовлення.

Пацієнт, який одночасно носить окуляри та індивідуальні слухові апарати (фото Oticon)

Медичний центр АВРОРА перший в Україні та вже понад 28 років протезує пацієнтів індивідуальними слуховими апаратами. Тому, не випадково, Міжнародний тренер компанії Oticon Жанетт Бюллоу оцінила роботу лікарів, інженерів і техніків Центру на вищу оцінку, поставивши його на один щабель з найкращими слуховими центрами Німеччини, Австрії та Швейцарії.

Слід мати на увазі, що можливість використання індивідуальних слухових апаратів, особливо надмініатюрних стилів (непомітний у вусі IIC та глибококанальний CIC), зумовлюється не тільки ступенем порушення слуху, але й розміром та анатомічними особливостями зовнішнього вуха.

Визначити таку можливість може тільки лікар-сурдолог, який має досвід слухопротезування індивідуальними слуховими апаратами різних стилів. Для цього лікар оглядає зовнішнє вухо, робить зліпок та виконує обстеження слуху. Досвідчений інженер-акустик оглядає зліпок та визначає, який стиль індивідуального слухового апарату можливо розмістити в наявному об'ємі та конфігурації вуха. Так у тісній співпраці лікар-сурдолог та інженер-акустик знаходять найкраще рішення для пацієнта.

Щоб визначити, чи підходить для Вас індивідуальний слуховий апарат, запишіться на прийом до свого лікаря-сурдолога.

 

Запрошуємо  до Медичного Центру слухової реабілітації АВРОРА®, щоб оцінити усі переваги слухових апаратів Oticon.

Последние статьи

Признаки нарушения слуха у новорожденных и детей раннего возраста

Слух играет огромную роль в развитии ребенка. Если вовремя не распознать и не компенсировать нарушение слуха, оно приведет к задержке таких важных составляющих развития как овладение речью...
Читать далее

Позаботьтесь о близких людях с нарушением слуха во время праздничного ужина

Может случиться, что у одного из ваших гостей, приглашенных на праздничный ужин, есть нарушение слуха. Мы подготовили рекомендации, как сделать праздник приятным и веселым для всех.
Читать далее

Слуховые аппараты для детей

Далеко не всякий слуховой аппарат подходит для слуха ребенка, поскольку детский слух предъявляет высокие требования к качеству и методам настройки современных слуховых аппаратов.
Читать далее

Медицинский центр ООО  "Центр слуховой реабилитации "АВРОРА". Лицензия МОЗ Украины серия АГ № 570268 от 10.02.2011 г. на медицинскую практику по врачебным специальностям: сурдология, оториноларингология, детская оториноларингология.

© Центр слуховой реабилитации "АВРОРА", ООО. 2001-2021. Все права защищены.

Киев, ул. Демеевская, 14
(050) 382 41 95
(098) 120 45 16
(044) 333 43 10
Signature05

Development and support by МedМarketing