Шум у вухах (тіннітус)

Тинітус (від лат. tinnire) — це дзвін та шум у вухах. В більшості випадків він проявляється у вигляді високого звуку, схожого на дзвіночок.

Тинітус не є захворюванням, це симптом, що викликається різними причинами, наприклад, потрапляння у вуха сторонніх об'єктів, накопичення вушної сірки або запальні процеси, атеросклероз судин головного мозку, а також алергічні реакції, що перешкоджають або, навпаки, сприяють витіканню рідини та призводять до застою вушної сірки. Шум і дзвін у вухах також може бути викликаний природним ослабленням слуху (зокрема, в процесі старіння), або являтися побічним ефектом медичних препаратів чи генетично обумовленої втрати слуху.

Найбільш частою причиною тинітусу стає послаблення слуху в результаті постійного впливу шуму.

Оскільки тинітус є суб'єктивним відчуттям, його складно виміряти за допомогою об'єктивних методів, таких як порівняння з шумом відомої сили та частоти, як це відбувається при аудіометричних тестах слуху.

У клінічній практиці найчастіше використовується проста якісна оцінка, де пацієнт описує власні відчуття словами від «легкий» до «катастрофічний».  Засновує свої пояснення він на викликаних тинітусом практичних складнощах, що заважають сну та повсякденним справам.

Тинітус розповсюджений; у групі віком від 55 до 65 років приблизно кожен п’ятий опитаний повідомляє про даний симптом.

Поширеність шуму або дзвону у вухах значно вище серед людей зі зниженим слухом, ніж серед нормально чуючих. Дослідження в США продемонстрували, що в той час, коли в цілому 10-15% дорослого населення страждає від шуму у вухах, на це скаржаться 70-85% осіб зі зниженням слуху різної важкості.

Крім того, встановлено, що тинітус викликає більшість таких самих негативних ефектів, що і зниження слуху. Наприклад, шум у вухах має негативний вплив на фізичний і емоційний стан людини, призводячи до підвищеного рівня стресу, проблем з концентрацією уваги та сном, зниженням здатності чути звуки. Це, своєю чергою, негативно впливає на соціальне життя людини, особисті відносини і працездатність (Henry, et al., 2005; Kochkin, & Tyler, 2008).

Лікування людини із шумом або дзвоном у вухах необхідно починати з повного етіологічного обстеження, за результатами якого обираються відповідні варіанти лікування. Серед них аудіологічний, медикаментозний і нейромодуляторний, психологічний та ін. підходи.

При відсутності очевидної причини, наприклад, при судинних порушеннях, лікування шуму у вухах повинно бути симптоматичним.

Перший крок полягає в реабілітації слуху за допомогою слухових апаратів. Це, у більшості випадків, допоможе, якщо використовувати апарат, здатний вибірково посилювати частоти, які пацієнт погано чує через шум. Такі інноваційні технічні можливості щодо подолання шуму і дзвону у вухах мають моделі сучасних цифрових слухових апаратів виробництва компанії Oticon - Opn S, Opn, Siya, Alta2, Nera2, Ria2

 

 

 

З властивостями та можливостями цих унікальних слухових апаратів Ви можете ознайомитися на сторінках нашого сайту.

В Центрі АВРОРА - найсучасніші моделі слухових апаратів Oticon з функцією Tinnitus SoundSupportTM  для компенсації проявів тинітусу.  

Останні статті

Харчування для підтримки слуху

Харчуйтесь правильно, щоб знизити ризик виникнення порушення слуху. Та обов’язково перевіряйте стан своєї слухової системи.
Читати далі

Ступінь захисту слухових апаратів

Більшість сучасних слухових апаратів Oticon мають високий ступінь захисту - IP58, а найпередовіші — найвищий з наявних - IP68.
Читати далі
son playing chess dad

Здоров’я слуху – це ключ до молодості мозку

Згідно з дослідженням, більшість людей вважає, що ми чуємо вухами. Але насправді, чути – це розуміти почуте. Вуха лише передають звуки, а осмислює їх мозок.
Читати далі
  • ua
  • ru