Порушення слуху – цифри та витрати

«Люди, що постійно користуються слуховими апаратами або кохлеарними імплантатами - щасливіше, здоровіше та багатше тих, хто не компенсує свою втрату слуху», - стверджують англійські вчені.

Мета-дослідження «Порушення слуху – цифри та витрати», в якому проаналізовано сотні наукових робіт на тему слухової реабілітації, було підготовлено професором Емерітою Бріджит Шілд (Університет Брунеля, Лондон), за сприянням професора Марка Атертон з цього ж університету.

Автори звіту в цифрах доводять, наскільки вигідно та рентабельно фінансувати слухову реабілітацію, як для окремої людини з втратою слуху, так і для країни в цілому. Така інвестиція окупається кілька разів, особливо, коли мова йде про трудову зайнятість, продуктивність, про підтримання високої якості життя та зниження витрат на охорону здоров'я.

Порівнюючи дві групи людей з втратою слуху: користувачів слухових апаратів/імплантатів і тих, хто їх не має, дослідники дійшли висновку, що серед ефективно слухореабілітованих:

  • рівень безробіття вдвічі нижче
  • у два рази вищий заробіток і продуктивність
  • значно вище відчуття якості життя
  • насиченіше особисте й родинне життя
  • краще стан здоров'я, сну та пам'яті
  • менша розумова й фізична втомлюваність
  • менша схильність до депресій, когнітивних порушень, деменції

У звіті також вказується, що для суспільства в цілому некомпенсоване порушення слуху означає економічні збитки через витрати на соціальну допомогу, а також збільшення витрат на охорону здоров'я. Зокрема, країнам ЄС, некомпенсоване порушення слуху обходиться у 216 мільярдів євро в рік.

Гарною новиною є те, що своєчасне й ефективне розв'язання проблеми гарантує, що люди з порушенням слуху зможуть реалізувати свій особистий і громадський потенціал.

c5eac10a-15f9-4054-aa6a-c428b2d32171

«Слухопротезування має стільки переваг, що я можу тільки порекомендувати, щоб в разі втрати слуху Ви почали користуватися слуховими апаратами або імплантатами. І якщо Ви думаєте, що у вас може бути втрата слуху, моя найкраща порада – пройти обстеження слуху», - розповів Кім Раберг, генеральний секретар некомерційної громадської платформи «Hear-it».

Ви самі створюєте своє майбутнє, перший крок можна зробити прямо зараз – почніть з діагностування. Пройти аудіологічне обстеження слуху на найсучаснішому обладнанні Ви можете в Медичному центрі слухової реабілітації АВРОРА.

Останні статті

Діагностика слуху на прийомі у лікаря-сурдолога. Консультація щодо відновлення слуху - яка вірогідність?

Чи можна відновити слух?

Порушення слуху — проблема, яка торкається мільйонів людей. Тому не дивно, що виникає стільки питань про те, чи можна відновити слух. Скажімо так: на сьогоднішній день порушення слуху можна компенсувати.
Читати далі

Коли і навіщо треба оновлювати слухові апарати

Більшість людей починають думати про заміну слухових апаратів лише тоді, коли ці пристрої перестають нормально працювати або ж не вмикаються взагалі. В нашій практиці є пацієнти які, наприклад, користуються слуховими апаратами Oticon вже понад 10–15 років.
Читати далі

Порушення слуху: шляхи вирішення проблеми

Журналістка і дитяча письменниця Маша Сердюк, яка має порушення слуху та досліджує цю проблему на власному прикладі, поспілкувалася з різними людьми, в яких діагностовано погіршення слуху, та розповідає, як люди сприймають цю новину, а також про те, які існують шляхи вирішення цієї проблеми.
Читати далі
  • ua
  • ru