• Головна >
  • Статті >
  •  Поради користувачам слухових апаратів: 7 приємних справ

Поради користувачам слухових апаратів: 7 приємних справ

Ви або ваша близька людина маєте порушення слуху? Це зовсім не привід почуватися обмеженими в житті! Існує безліч приємних та цікавих занять, у яких ви можете брати участь, користуючись слуховими апаратами.

1. Займайтеся спортом

Спорт – це чудово. Подорожувати на гірському велосипеді, займатись альпінізмом, тренуватися в спортзалі… А якщо боїтеся загубити слухові апарати під час активних фізичних вправ - користуйтеся спеціальним тримачем для слухових апаратів.  За допомогою цього тримача ви можете зафіксувати слухові апарати до одягу та не переживати, що вони розіб’ються або загубляться, навіть якщо випадково злетять з вух.

2. Танцюйте під дощем (з парасолькою)! 

Слухові апарати – це електронні пристрої, тому бережіть їх від вологи, але це не означає, що Вам слід боятися води та ховатися від кожної краплини. Достатньо уникати безпосереднього або тривалого контакту з водою.
Нові слухові апарати мають сертифікацію IP68, тобто протестовані на вологостійкість. Фактично всі нові типи слухових апаратів проходять тестування шляхом занурення у воду, після якого вони повинні  нормально працювати. Отже, не сидіть дома – виходьте на вулицю та танцюйте під дощем! Тільки не забудьте капелюха або парасольку, щоб захистити слухові апарати від надмірного впливу води, а вдома добре просушить їх: відкрийте батарейні відсіки (тоді вони висохнуть на повітрі) або скористайтеся спеціальним пристроєм для просушки слухових апаратів.

3. Слухайте лекції

Слухові апарати надають Вам багато можливостей для навчального процесу. Наприклад, існують зовнішні мікрофони, що бездротовим шляхом транслюють голос лектора на Ваші слухові апарати. Крім того, дуже багато навчальних приміщень оснащені FM-системами, що транслюють звук голосу безпосередньо на Ваші слухові апарати, які мають вбудований FM-приймач.

4. Дивіться улюблені фільми або спектаклі

Із більшістю сучасних слухових апаратів Ви можете дивитися кіно та спектаклі без жодних проблем. А на випадок, якщо ви все ж відчуваєте труднощі, існують петлеві системи. Багато театрів обладнані такими петлевими системами, що транслюють звук зі сцени на слухові апарати, обладнані індукційною котушкою. Переключитися в режим індукційної котушки так само просто, як переключити програму на Вашому слуховому апараті.

5. Обідайте в ресторані

Ресторани та кав’ярні – це поєднання не тільки смаків і запахів, але й звуків, і якщо Ви маєте порушення слуху, цей звуковий хаос може створювати дискомфорт, та зіпсувати Вам насолоду від смачного обіду та спілкування з друзями. Радимо обирати столик, де обстановка спокійніша, а ще краще – резервуючи стіл, попросити персонал, щоб для Вас вибрали тихе місце.
Також пропонуємо  скористатися нашими найсучаснішими слуховими апаратами Oticon Opn, що дадуть Вам відчути природну звукову картину на 360° навколо. З ними Ви зможете чути людей, які говорять одночасно, та переключати увагу на те, що для Вас цікаво – навіть у шумному оточенні.

6. Відвідуйте концерти

Ще ніколи музичний світ не був таким багатим, як зараз. Любите рок-н-рол чи експериментальний джаз? Вибирайте, що Вам до смаку, тільки не забудьте потурбуватися про захист слуху.
Виберіть у слуховому апараті спеціальну програму, наприклад, програму для прослуховування музики або для знаходження в шумному середовищі. А якщо буде занадто голосно, краще зніміть слухові апарати та захистіть вуха берушами.

7. Відкривайте для себе нові місця, подорожуючи літаком

Готуєтеся до польоту? Ми маємо для Вас дуже корисну пораду. Особливо це стосується довгих перельотів. Якщо Ви виставите на нуль гучність слухових апаратів, вони діятимуть як дуже ефективні шумозаглушуючі навушники, захищаючи вас від шуму літака. І ще одна порада на випадок, якщо у Вас виникнуть раптові плани: не забувайте носити з собою запасні батарейки.

За матеріалами oticon.global.

Останні статті

grandfather, grandson

Як переконати близьку людину носити слухові апарати

Батько відмовляється ходити в гості, бо не чує розмов за столом? Мама вмикає телевізор так голосно, що його неможливо перекричати?
Читати далі
Children with hearing impairment play football

Яким спортом можуть займатися діти із порушенням слуху

Спорт – це чудово! Всі діти люблять активні ігри та спорт, і діти із порушенням слуху - не виняток. Однак їхні батьки іноді вагаються – чи не існує ризику під час гри або виконання вправ отримати травму?
Читати далі
old man buys a hearing aid

Як купити слуховий апарат для літньої людини

Вікова втрата слуху (пресбіакузіс) - найпоширеніша причина порушень слуху, що на сьогодні вражає кожну третю людину після 65 років і кожну другу - після 75-ти. Причому, ця втрата слуху, на думку науковців, мало пов’язана саме з віком.
Читати далі
  • ua
  • ru