Підсилювачі слуху чи слухові апарати – в чому різниця

Іноді люди, які дізнаються про вартість якісних слухових апаратів, дивуються, та кажуть, що бачили рекламу підсилювачів слуху за 500 грн. Вважають – навіщо переплачувати? Ось же є недорогі пристрої.
Та тільки в такому випадку відбувається саме те, про що каже прислів’я «жадібний сплачує двічі». Бо дешеві підсилювачі слуху не лише марні, а й дуже шкідливі пристрої.

1. Підсилювач слуху знищить ваш слух остаточно.

Підсилювач слуху

Підсилювач слуху

Уявіть, що у вашому вусі постійно знаходиться гучномовець. Ви однаково галасливо чуєте розмови всіх людей, що навкруги, гуркіт автомобілів, гавкіт собак, вітер мов залітає прямо у голову і там вирує наче торнадо. І все це в одну мить. Дуже голосно, різко і боляче для вуха і мозку.

Саме так працює підсилювач слуху, бо він – дуже примітивний, побутовий, а не медичний, пристрій. Постійно атакуючи слухову систему надрізкими звуками, він швидко знищить ваші залишки слуху.

На відміну від підсилювачів слуху, слухові апарати – це медичні вироби, що реєструються у МОЗ і мають відповідати суворим технічним і гігієнічним нормам.

В їх крихітних корпусах ховається потужний комп’ютер, який більше ніж 100 разів на секунду сканує довкілля, підлаштовуючи слухові апарати під особливості слуху окремої людини. Захищає його слухову систему від різких звуків, виділяє мову з кола інших звуків, покращуючи її розбірливість, підсилює тихі звуки та пригнічує гучні.

До того ж сучасні слухові апарати мають виносний мікрофон та вміють підключатися до різних пристроїв – телефонів, планшетів, комп’ютерів тощо.

line of models of hearing aids

Лінійка слухових апаратів

 

2. Користуватися підсилювачами слуху без консультації лікаря небезпечно!

Слухові рішення, що використовують без призначення лікаря, можуть нанести не тільки непоправну шкоду слуху, но і мозку, бо ми чуємо не вухами, а саме мозком. Різкі гучні звуки також призводять до головного болю, запамороченню, підвищенню тиску і інсульту.

Невідомо й з яких матеріалів виготовляються підсилювачі. Вони контактують зі шкірою, а при цьому не проходять медичної сертифікації. Тобто, можуть викликати дерматити, алергію, грибок та ін.

Лише правильно підібрані та індивідуально налаштовані слухові апарати не будуть негативно впливати на слух, мозок і шкіру користувача. Навпаки, вони здатні навіть попереджувати такий стан, як деменція.

grandmother, girl screams, hearing aid

 

3. Кошти, витрачені на підсилювачі слуху, це відсутність гарантії і сервісного обслуговування.

Ці побутові дешеві прилади невідомо хто виробив. Тобто, ви не будете мати гарантії, не зможете їх повернути чи обміняти. Тим більш – якщо щось трапиться із вашим здоров’ям, за це ніхто не буде нести відповідальність.

Подумайте самі: ці підсилювачі виробили, імпортували до нашої країни, додали свій прибуток. І вони коштують всього 500-600 грн? Це ж їх виробляють за принципом «один долар за кілограм». А ви за це можете отримати свист у вухах, розрив барабанної перетинки, головний біль, гіпертонію та інсульт.

Краще на своєму здоров’ї та житті не економити. Купуйте якісні слухові апарати від відомого виробника, чия продукція перевірена часом. Так ви отримаєте корекцію слуху, захист здоров’я, гарантійне і сервісне обслуговування, супроводження лікаря-спеціаліста, який налаштує слухові апарати індивідуально під ваші потреби.

Так, вартість якісних слухових апаратів значно вища, ніж у підсилювачів. І це зумовлене сотнями тисяч євро, які виробники вклали в розробку розумних технологій, їх медичне тестування і виробництво дуже складних електронних виробів, де в крихітний корпус ховають надскладний комп’ютер.

За кожен свій апарат виробники відповідають грішми та ім’ям. Тож цей якісний медичний виріб прослужить вам декілька років і подарує повноцінне життя і можливість все чути.

hearing aid battery

Пройти повне аудіологічне обстеження і підібрати якісний слуховий апарат данської фірми Oticon Ви можете в Центрі слухової реабілітації АВРОРА, який працює в Києві з 1991 року.

Останні статті

Діагностика слуху на прийомі у лікаря-сурдолога. Консультація щодо відновлення слуху - яка вірогідність?

Чи можна відновити слух?

Порушення слуху — проблема, яка торкається мільйонів людей. Тому не дивно, що виникає стільки питань про те, чи можна відновити слух. Скажімо так: на сьогоднішній день порушення слуху можна компенсувати.
Читати далі

Коли і навіщо треба оновлювати слухові апарати

Більшість людей починають думати про заміну слухових апаратів лише тоді, коли ці пристрої перестають нормально працювати або ж не вмикаються взагалі. В нашій практиці є пацієнти які, наприклад, користуються слуховими апаратами Oticon вже понад 10–15 років.
Читати далі

Порушення слуху: шляхи вирішення проблеми

Журналістка і дитяча письменниця Маша Сердюк, яка має порушення слуху та досліджує цю проблему на власному прикладі, поспілкувалася з різними людьми, в яких діагностовано погіршення слуху, та розповідає, як люди сприймають цю новину, а також про те, які існують шляхи вирішення цієї проблеми.
Читати далі
  • ua
  • ru