Харчування для підтримки слуху

Вуха потрібно берегти від гучних звуків та інфекційних захворювань. Та чи знаєте ви, що деякі продукти можуть запобігти віковому порушенню слуху та його прогресуванню?

Омега-3 жирні кислоти та вітамін D

Високий рівень омега-3 жирних кислот та вітамін D в лососі, тунці, форелі й сардинах може позитивно впливати на якість слуху. Відбувається це за рахунок корисного впливу омега-3 кислот на серцево-судинну систему, а також шляхом зменшення пошкодження чутливих частин слухової системи.

Омега-3 жирні кислоти та вітамін D
Антиоксиданти

Антиоксиданти та фолієва кислота

Регулярне вживання антиоксидантів й особливо фолієвої кислоти може знизити ризик погіршення слуху на цілих 20%!

На ці речовини багаті шпинат, спаржа, квасоля, броколі, яйця, печінка та горіхи. Антиоксиданти зменшують кількість вільних радикалів в організмі, які можуть пошкоджувати нервову систему внутрішнього вуха.

А фолієва кислота приймає участь у боротьбі з метаболічним гомоцистеїном (ця сполука зменшує загальний кровотік в організмі). Хороший кровообіг потрібний для правильного функціонування волоскових клітин внутрішнього вуха.

Вітамін С, Е та глутатіон

Вітамін Е захищає кровоносні судини та нервові волокна внутрішнього вуха. А вітамін С зміцнює імунну систему, яка протистоїть вушним інфекціям.

Як і антиоксиданти, глутатіон, вітаміни С та Е стримують утворення вільних радикалів і зміцнюють імунну систему.

Ці сполуки в достатній кількості можна знайти в апельсинах та болгарському перці.

апельсин та болгарський перець

Харчуйтесь правильно, щоб знизити ризик виникнення порушення слуху. Та обов’язково перевіряйте стан своєї слухової системи.

Якщо у Вас або Ваших рідних і близьких підозри на порушення слуху – звертайтеся до Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА. Не зволікайте з записом до лікаря-сурдолога та не залишайтесь наодинці зі  своєю проблемою!

Наші спеціалісти нададуть необхідну допомогу для лікування, відновлення, збереження слуху або компенсації незворотного порушення слуху.

Останні статті

Харчування для підтримки слуху

Харчуйтесь правильно, щоб знизити ризик виникнення порушення слуху. Та обов’язково перевіряйте стан своєї слухової системи.
Читати далі

Ступінь захисту слухових апаратів

Більшість сучасних слухових апаратів Oticon мають високий ступінь захисту - IP58, а найпередовіші — найвищий з наявних - IP68.
Читати далі
son playing chess dad

Здоров’я слуху – це ключ до молодості мозку

Згідно з дослідженням, більшість людей вважає, що ми чуємо вухами. Але насправді, чути – це розуміти почуте. Вуха лише передають звуки, а осмислює їх мозок.
Читати далі
  • ua
  • ru