Харчування для підтримки слуху
Вуха потрібно берегти від гучних звуків та інфекційних захворювань. Та чи знаєте ви, що деякі продукти можуть запобігти віковому порушенню слуху та його прогресуванню?
Омега-3 жирні кислоти та вітамін D
Високий рівень омега-3 жирних кислот та вітамін D в лососі, тунці, форелі й сардинах може позитивно впливати на якість слуху. Відбувається це за рахунок корисного впливу омега-3 кислот на серцево-судинну систему, а також шляхом зменшення пошкодження чутливих частин слухової системи.
Антиоксиданти та фолієва кислота
Регулярне вживання антиоксидантів й особливо фолієвої кислоти може знизити ризик погіршення слуху на цілих 20%!
На ці речовини багаті шпинат, спаржа, квасоля, броколі, яйця, печінка та горіхи. Антиоксиданти зменшують кількість вільних радикалів в організмі, які можуть пошкоджувати нервову систему внутрішнього вуха.
А фолієва кислота приймає участь у боротьбі з метаболічним гомоцистеїном (ця сполука зменшує загальний кровотік в організмі). Хороший кровообіг потрібний для правильного функціонування волоскових клітин внутрішнього вуха.
Вітамін С, Е та глутатіон
Вітамін Е захищає кровоносні судини та нервові волокна внутрішнього вуха. А вітамін С зміцнює імунну систему, яка протистоїть вушним інфекціям.
Як і антиоксиданти, глутатіон, вітаміни С та Е стримують утворення вільних радикалів і зміцнюють імунну систему.
Ці сполуки в достатній кількості можна знайти в апельсинах та болгарському перці.
Харчуйтесь правильно, щоб знизити ризик виникнення порушення слуху. Та обов’язково перевіряйте стан своєї слухової системи.
Якщо у Вас або Ваших рідних і близьких підозри на порушення слуху – звертайтеся до Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА. Не зволікайте з записом до лікаря-сурдолога та не залишайтесь наодинці зі своєю проблемою!
Наші спеціалісти нададуть необхідну допомогу для лікування, відновлення, збереження слуху або компенсації незворотного порушення слуху.