Професіоналам: Словесні тести для аудіометрії

В «Журналі вушних, носових і горлових хвороб» №2, 2016 р. опубліковано статтю «Мовна аудіометрія для клінічної аудіології в сучасних умовах».

Автори - Н.С. Міщанчук (відділення мікрохірургії вуха та отонейрохірургії ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України»), О.І. Радченка (Центр слухової реабілітації АВРОРА), Л.А. Карамзіної (ДУ «Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України»).

У статті наведено результати досліджень характеру кривих розбірливості словесних тестів українською мовою для клінічної аудіометрії при використанні сучасних аудіометрів. Дослідження виконано у Центрі слухової реабілітації АВРОРА у добровольців з нормальним слухом віком від 15 до 20 років. Визначена форма кривої розбірливості цих тестів для графічного зображення на бланках аудіограм в якості нормативних даних.

Словесні тести українською мовою записано на CD-диски у Центрі слухової реабілітації АВРОРА та підготовлено для використання аудіометричними службами в Україні та для обстеження україномовних осіб за кордоном.

Останні статті

Діагностика слуху на прийомі у лікаря-сурдолога. Консультація щодо відновлення слуху - яка вірогідність?

Чи можна відновити слух?

Порушення слуху — проблема, яка торкається мільйонів людей. Тому не дивно, що виникає стільки питань про те, чи можна відновити слух. Скажімо так: на сьогоднішній день порушення слуху можна компенсувати.
Читати далі

Коли і навіщо треба оновлювати слухові апарати

Більшість людей починають думати про заміну слухових апаратів лише тоді, коли ці пристрої перестають нормально працювати або ж не вмикаються взагалі. В нашій практиці є пацієнти які, наприклад, користуються слуховими апаратами Oticon вже понад 10–15 років.
Читати далі

Порушення слуху: шляхи вирішення проблеми

Журналістка і дитяча письменниця Маша Сердюк, яка має порушення слуху та досліджує цю проблему на власному прикладі, поспілкувалася з різними людьми, в яких діагностовано погіршення слуху, та розповідає, як люди сприймають цю новину, а також про те, які існують шляхи вирішення цієї проблеми.
Читати далі
  • ua