- Головна >
- Історії пацієнтів
Історії пацієнтів
Бог забрав у мене слух, а дав мені талант до малювання. Я зрозуміла, що все буде добре… Протягом багатьох років до Медичного центру слухової реабілітації “АВРОРА” звертаються талановиті люди, дорослі і діти з різних куточків України. Ми хочемо познайомити вас с чудовою двадцятирічною дівчиною Аліною з Сумщини та її творами.
Чи можу я сказати, що мені заважає глухота? Ні. Я працюю журналістом, в моєму житті було чимало прес-конференцій та інтерв’ю. Я спілкувалася з політиками, президентами, рестораторами, шеф-кухарями, кіноакторами та режисерами. І жодного разу не було, щоб моя глухота завадила мені написати класний текст. Все, що потрібно – це просто сказати на початку розмови: «Говоріть гучніше, я погано чую».
Історія Рената свідчить, що можна перемогти свій діагноз та розвити інші здібності та навички. Головне — батьки повинні повірити у свою дитину, вселити їй впевненість у собі і створити всі умови для компенсації порушення слуху та мовлення, надати можливість всебічно розвиватися та навчатися.
Мама школярки Марини – Світлана розповідає, що у її житті були моменти, про які вона шкодує й досі. Колись вона не проявила пильності та послухалася порад знайомих. Замість того, щоб прислухатися до материнської інтуїції та звернутися до лікарів-сурдологів, втратила дорогоцінний час.
“Свій перший слуховий апарат я вдягнув у 19 років, – згадує Микола Павлович. – у Мінздраві в Москві, коди ми потрапили за попереднім записом, мені видали “Отікон”. Звикав я до першого слухового апарата довго, важко і перший час носив його тільки вдома. Але незабаром результат перевищив усі очікування. На жаль, тоді…
Дарина, 31 рік, лікар-лаборант: – Перший слуховий апарат я вдягла у 18 років. Дуже важко звикала… Я дуже втомлювалася від надміру звукової інформації та шуму, адже майже 18 років я прожила в повній тиші. Але, знаєте, успіхи почалися одразу! Найголовніше, в мене з’явилася наполегливість та впевненість у собі.
Марина, 9 років, м. Вишгород, Київська обл. учениця 3-го класу інклюзивної освіти для дітей з порушенням слуху середньої загальноосвітньої школи міста Києва. Іноді важко зрозуміти, що надихає молодших школярів приміряти на себе ту чи іншу професію. Мама Марини, Світлана Борисівна, передбачає, що вибір дочки – це результат …