Загальні протипоказання до слухопротезування
Слухопротезировання протипоказано якщо воно:
Неефективне, наприклад, при:
- повній глухоті,
- центральному розладі слуху;
- може спричинити шкоду здоров’ю.
Випадки, коли слухопротезування може завдати шкоди здоров’ю, на щастя, дуже рідкісні. Серед них:
- Гострі запальні захворювання зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха, які можуть погіршитися через перекриття слухового ходу вушною вкладкою.
- Порушення вестибулярної функції (запаморочення, нестійкість, похитування при ходінні), яке може погіршитися через підсилений звук, особливо якщо цей звук занадто гучний (дискомфортний).
- Раптове зниження (погіршення) слуху на одному або обох вухах, що трапилося протягом 60 днів до звернення до клініки, яке може бути ознакою гострого або загострення хронічного захворювання, що вимагає детальної діагностики та лікування іншими методами.
- Передракові стани, доброякісні або злоякісні пухлини зовнішнього та середнього вуха, що вимагають хірургічного, радіологічного або медикаментозного лікування лікарем-онкологом.
Тимчасові протипоказання слухопротезування:
- До постановки кінцевого діагнозу лікарем-сурдологом та вибору лікарем-сурдологом тактики консервативного або оперативного лікування у вищенаведених випадках.
- Зовнішній отит, який потрібно вилікувати, перш ніж користуватися вушною вкладкою, для запобігання погіршення хвороби.
Як видно з цих протипоказань, надзвичайно важливо спочатку пройти детальне медичне обстеження у лікаря-отоларинголога та лікаря-сурдолога, встановити точний та повний діагноз, а за необхідністю - пройти лікування, а вже потім виконувати слухопротезування.
Протипоказання до бінаурального слухопротезування:
- Різниця зниження слуху на правому та лівому вусі (асиметрія порогів чутності) більш ніж 40 дБ;
- Повна глухота на одному вусі;
- Важка слухова депривація у вусі, що раніше не було протезоване;
- Порушення сумації слухових відчуттів, що потрапляють до головного мозку з обох вух – зазвичай на рівні стовбуру головного мозку.
Останні статті
Харчування для підтримки слуху
Харчуйтесь правильно, щоб знизити ризик виникнення порушення слуху. Та обов’язково перевіряйте стан своєї слухової системи.
Читати далі Ступінь захисту слухових апаратів
Більшість сучасних слухових апаратів Oticon мають високий ступінь захисту - IP58, а найпередовіші — найвищий з наявних - IP68.
Читати далі Здоров’я слуху – це ключ до молодості мозку
Згідно з дослідженням, більшість людей вважає, що ми чуємо вухами. Але насправді, чути – це розуміти почуте. Вуха лише передають звуки, а осмислює їх мозок.
Читати далі