Як діти розвивають мову через слухання
Ми починаємо розвивати мова з самого народження. Спочатку діти тільки плачуть, сміються, чхають, позіхають і кашляють. Але, навіть якщо вони поки не навчилися розмовляти, вони постійно слухають. Новонароджена дитина здатний дізнаватися голос матері.
Якщо у дитини є порушення слуху, то базове розвиток мови буде часто відбуватися з затримкою. Однак діти з невеликими і сильними порушеннями можуть розвинути зрозумілу мову при правильним втручанні і посиленні.
Чим раніше виявлена втрата слуху, тим краще.
Дослідження показали, що багато дітей з сильною втратою слуху теж можуть навчитися говорити, якщо діагноз поставлений досить рано. Як правило, це буває часто, оскільки ознаки великої втрати слуху більш очевидні, ніж ознаки його невеликого зниження.
Тому, чим раніше виявляється втрата слуху і чим раніше починається лікування, тим краще. З сучасним рівнем розвитку технологій нечуючих дітям можна підібрати слухові апарати вже протягом декількох перших тижнів або місяців після народження.
Спочатку їм необхідно правильно підібрати потрібний тип слухового апарату. Потім, коли настане час, вони можуть отримати спеціальну мовну і мовну терапію.
Якщо втрата слуху настільки сильна, що навіть потужні слухові апарати не допомагають, дитина може як і раніше навчитися спілкуванню з використанням спеціальних комунікативних методик. Незалежно від того, вибираєте Ви жестову мову або усне мовлення, мета очевидна - чим раніше дитина почне навчання, тим краще.