• Головна >
  • Новини>
  •  Порушення слуху після перенесеного грипу або іншого гострого інфекційного захворювання

Порушення слуху після перенесеного грипу або іншого гострого інфекційного захворювання

Грип - найпоширеніше гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу. Віруси грипу найкраще зберігаються при низькій температурі і вологості, тому спалахи грипу виникають найчастіше саме в зимовий час.

Грип - найпоширеніше гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу. Віруси грипу найкраще зберігаються при низькій температурі і вологості, тому спалахи грипу виникають найчастіше саме в зимовий час.

За даними ВООЗ під час епідемій на грип хворіє до 15% населення.
Вірус грипу проникає в організм через верхні дихальні шляхи, прикріплюється до клітин носової порожнини і глотки і проникає всередину клітин. Розмножуючись в клітках, вірус грипу викликає їх дегенеративні зміни.

  • Токсини вірусу грипу надають токсичну дію на серцево-судинну, нервову (центральну і вегетативну) і інші системи організму.
  • В основі ураження різних органів і систем при грипі провідну роль мають порушення кровообігу, причиною яких є порушення тонусу, еластичності і проникності стінок дрібних судин. Підвищення проникності судинної стінки призводить до порушення циркуляції крові в них.
  • Грипозна інфекція призводить також до пригнічення імунітету, що робить організм більш чутливим до вторинної бактеріальної інфекції. Приєднання вторинної бактеріальної інфекції може викликати різні ускладнення, в тому числі захворювання вуха.​

 

Порушення слуху є одним з поширених ускладнень грипу. Ускладнення грипу можуть проявлятися захворюваннями середнього і внутрішнього вуха, викликати сенсоневральна або кондуктивную туговухість.

Одним з найбільш серйозних ускладнень грипу є грипозний отит - ця форма отиту характеризується утворенням на слизовій оболонці слухового проходу, барабанної перетинки або вушній раковині своєрідних пухирів. Освіти можуть мати розміри з просяне зерно або горошину. Грипозний вірус потрапляє у вухо, швидше за все, через кровоносні судини. Грипозний отит супроводжується зниженням слуху і болем у вусі. У таких випадках необхідно негайно звернутися до лікаря.

Поряд з грипозних отитом при грипі часто виникає отит зі звичайним плином, обумовлений порушенням вентиляції середнього вуха в результаті набряку слизової носоглотки і закриття гирла слухової труби - анатомічного каналу, що сполучає середнє вухо з носоглоткою. В результаті порушення вентиляції середнього вуха виникає відчуття закладеності у вусі, зниження слуху. При відсутності больових відчуттів людина може ігнорувати ці симптоми, припускаючи, що «саме пройде». Однак, в умовах зниженого імунітету і порушеною вентиляції середнього вуха, можливе приєднання вторинної бактеріальної інфекції і розвиток гострого гнійного отиту. У цьому випадку може знадобитися більш тривале лікування для запобігання переходу отиту в хронічну форму і відновлення слуху.

Вірусна інтоксикація і порушення кровообігу в судинах, які живлять чутливі клітини внутрішнього вуха і слуховий нерв, можуть призводити до порушень їх функції. Симптомом такого порушення є раптова сенсоневральна туговухість, яка може супроводжуватися вушних шумом, а іноді запамороченням. При виникненні раптової приглухуватості слід якомога раніше звернутися за лікарською допомогою і пройти діагностику слуху. Раптова постгріппозной сенсоневральна туговухість може бути вилікувана при проведенні належного лікування тільки в початковій стадії захворювання; при зволіканні чутливі клітини гинуть і не можуть бути відновлені. Рахунок йде в буквальному сенсі на годинник.
Також порушення слуху можуть виникнути і при інших інфекційних захворюваннях, таких як кір, скарлатина і т.д.

 

 

Якщо Ви після перенесеного грипу, кору чи іншого інфекційного захворювання помітили у себе, рідних або близьких порушення слуху - не відкладайте візит до лікаря! Досвідчені лікарі-отоларингологи, сурдологи Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА нададуть Вам необхідну допомогу для лікування, відновлення і збереження слуху.

Останні новини

Check how your child hears in hearing aids!

Акція! Перевірте, як чує ваша дитина в слухових апаратах!

Скористайтесь безкоштовною* пропозицією для дітей віком від 0 до 15 років – пройдіть об’єктивну акустичну перевірку слухових апаратів будь-якого виробника. Встигніть до 31.01.2022 р.!
Читати далі
man in headphones, 30 years

Акція до ювілею!

З нагоди 30-річчя компанії «Центр слухової реабілітації «АВРОРА» - комплексне обстеження слуху, підбір та програмування слухових апаратів Otіcon – безкоштовно!
Читати далі
Vybir-spozhyvacha-2021-zoloto

Центр слухової реабілітації “АВРОРА” отримав нагороду “Вибір споживача 2021”!

За відмінну якість послуг, що мають високий попит серед споживачів та підтверджені реєстром кращих постачальників товарів та послуг, Центр слухової реабілітації АВРОРА® відзначений нагородою Національної програми «Вибір споживача 2021».
Читати далі
  • ua
  • ru