Київ, вул. Демеевская 14
Графік роботи

Пн: 9:00-17:30

Вт: 9:00-17:30

Ср: 9:00-17:30

Чт: 9:00-17:30

Пт: 9:00-17:30

Сб: 9:00-17:30

Нд: Вихідний

(050) 382 41 95
(098) 120 45 16
(044) 333 43 10
Київ, вул. Деміївська 14
(050) 382 41 95
(098) 120 45 16
(044) 333 43 10
  • Головна >
  • Новини>
  •  Порушення слуху після перенесеного грипу або іншого гострого інфекційного захворювання

Порушення слуху після перенесеного грипу або іншого гострого інфекційного захворювання

Грип - найпоширеніше гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу. Віруси грипу найкраще зберігаються при низькій температурі і вологості, тому спалахи грипу виникають найчастіше саме в зимовий час.

Грип - найпоширеніше гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу. Віруси грипу найкраще зберігаються при низькій температурі і вологості, тому спалахи грипу виникають найчастіше саме в зимовий час.

За даними ВООЗ під час епідемій на грип хворіє до 15% населення.
Вірус грипу проникає в організм через верхні дихальні шляхи, прикріплюється до клітин носової порожнини і глотки і проникає всередину клітин. Розмножуючись в клітках, вірус грипу викликає їх дегенеративні зміни.

  • Токсини вірусу грипу надають токсичну дію на серцево-судинну, нервову (центральну і вегетативну) і інші системи організму.
  • В основі ураження різних органів і систем при грипі провідну роль мають порушення кровообігу, причиною яких є порушення тонусу, еластичності і проникності стінок дрібних судин. Підвищення проникності судинної стінки призводить до порушення циркуляції крові в них.
  • Грипозна інфекція призводить також до пригнічення імунітету, що робить організм більш чутливим до вторинної бактеріальної інфекції. Приєднання вторинної бактеріальної інфекції може викликати різні ускладнення, в тому числі захворювання вуха.​

 

Порушення слуху є одним з поширених ускладнень грипу. Ускладнення грипу можуть проявлятися захворюваннями середнього і внутрішнього вуха, викликати сенсоневральна або кондуктивную туговухість.

Одним з найбільш серйозних ускладнень грипу є грипозний отит - ця форма отиту характеризується утворенням на слизовій оболонці слухового проходу, барабанної перетинки або вушній раковині своєрідних пухирів. Освіти можуть мати розміри з просяне зерно або горошину. Грипозний вірус потрапляє у вухо, швидше за все, через кровоносні судини. Грипозний отит супроводжується зниженням слуху і болем у вусі. У таких випадках необхідно негайно звернутися до лікаря.

Поряд з грипозних отитом при грипі часто виникає отит зі звичайним плином, обумовлений порушенням вентиляції середнього вуха в результаті набряку слизової носоглотки і закриття гирла слухової труби - анатомічного каналу, що сполучає середнє вухо з носоглоткою. В результаті порушення вентиляції середнього вуха виникає відчуття закладеності у вусі, зниження слуху. При відсутності больових відчуттів людина може ігнорувати ці симптоми, припускаючи, що «саме пройде». Однак, в умовах зниженого імунітету і порушеною вентиляції середнього вуха, можливе приєднання вторинної бактеріальної інфекції і розвиток гострого гнійного отиту. У цьому випадку може знадобитися більш тривале лікування для запобігання переходу отиту в хронічну форму і відновлення слуху.

Вірусна інтоксикація і порушення кровообігу в судинах, які живлять чутливі клітини внутрішнього вуха і слуховий нерв, можуть призводити до порушень їх функції. Симптомом такого порушення є раптова сенсоневральна туговухість, яка може супроводжуватися вушних шумом, а іноді запамороченням. При виникненні раптової приглухуватості слід якомога раніше звернутися за лікарською допомогою і пройти діагностику слуху. Раптова постгріппозной сенсоневральна туговухість може бути вилікувана при проведенні належного лікування тільки в початковій стадії захворювання; при зволіканні чутливі клітини гинуть і не можуть бути відновлені. Рахунок йде в буквальному сенсі на годинник.
Також порушення слуху можуть виникнути і при інших інфекційних захворюваннях, таких як кір, скарлатина і т.д.

 

 

Якщо Ви після перенесеного грипу, кору чи іншого інфекційного захворювання помітили у себе, рідних або близьких порушення слуху - не відкладайте візит до лікаря! Досвідчені лікарі-отоларингологи, сурдологи Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА нададуть Вам необхідну допомогу для лікування, відновлення і збереження слуху.

Останні новини

Весняна акція для дітей! Підбір та програмування слухових апаратів Oticon Opn Play, Oticon Xceed Play – безкоштовно!

Скористайтеся нашою спеціальною пропозицією – оцінить з дитиною усі переваги слухових апаратів Oticon для дітей для компенсації порушень слуху від легкого до важкого та глибокого ступеня (в залежності від моделі) – безкоштовно*!
Читати далі
Zanyattya z surdopedagogom

Індивідуальні онлайн-заняття з сурдопедагогом для дітей

Кваліфікована допомога сурдопедагога для дітей з порушенням слуху стала ще доступнішою. Розвиваючі онлайн-заняття допоможуть своєчасно скоригувати слухове сприймання, сформувати та розвинути слухомовленнєві навички та вимовляння.
Читати далі

Візит до МЦ АВРОРА: часи прийому та чи потрібен тест на коронавірус

Шановні відвідувачі Медичного Центру «Аврора»! У зв’язку з останніми карантинними обмеженнями даємо роз’яснення щодо роботи Медичного центру АВРОРА.
Читати далі

Медичний центр  ТОВ "Центр слухової реабілітації "АВРОРА". Ліцензія МОЗ України серія АГ № 570268 від 10.02.2011 р. на медичну практику за лікарськими спеціальностями: сурдологія, оториноларингологія, дитяча оториноларингологія.

© Центр слухової реабілітації "АВРОРА", ТОВ.  2001-2021. Всі права захищені.

Київ, вул. Деміївська, 14
(050) 382 41 95
(098) 120 45 16
(044) 333 43 10
Signature05

Development and support by МedМarketing