Богдан

9 років

Допомагаємо - перемагаємо: історія маленького хлопчика з Волновахи

Завдяки гуманітарній допомозі, 9-річний Богдан, вимушений через війну разом із сім’єю покинути свій дім у Волновасі, отримав потужні слухові апарати Oticon Dynamo

Богданчик народився у невеликому місті Волноваха, де мешкав з мамою, татом та старшим братом. Перші роки життя хлопчика були щасливими й радісними – малюк нормально розвивався, всміхався словам мами та бавився з іграшками.

Але одного разу до нього прийшла підступна хвороба, і хлопчик опинився в лікарні. Лікарі інфекцію здолали, але після цього Богдан змінився. Перестав реагувати на звуки, не чув маминих колискових та як нявчить домашня кішечка. Більше не бавився із татом та став менше посміхатись.

Результат візиту до найближчого центру слуху був невтішним – хлопчику діагностували порушення слуху. Але існувала можливість змінити цю ситуацію на краще. Слухові апарати компенсували порушення слуху, надаючи змогу Богдану чути та розвиватися як його однолітки. Хлопчик відвідував звичайний садочок, потім пішов до школи, де став відмінником й душею класу. 

Звісно, батьки із ним багато працювали – ходили до логопеда, іграми й спеціальними заняттями розвивали слух та мовлення.

Та потім прийшла війна. Сім’я Богданчика була вимушена виїхати зі своєї домівки майже без речей та грошей. Російські окупанти обстрілювали Волноваху, рівняючи місто із землею. Будинок Богдана зруйнований, його друзі та вчителя  роз’їхалися. Зараз у Волновасі панує сум та жаль.

Слухові апарати хлопчика вже були старі та постійно ламалися. Несправедлива доля відібрала рідний дім, а тепер намагалася забрати у Богдана й можливість чути.

І тоді його мама - Світлана Дехтярьова звернулася до Медичного центру слухової реабілітації "Аврора" у Києві з надією полагодити апарати синочка.

Bogdan from Volnovakha with his hearing aids

Лікар-сурдолог, дитячий отоларинголог Сербін Олена Михайлівна уважно вислухала хлопця, зробила аудіограму та провела верифікацію його старим слуховим апаратам. Вони більше не могли допомогти Богдану, а ось данська компанія Oticon та ЦСР «Аврора» за підтримки благодійного фонду «Жовта допомога» - могли. Так у хлопця з’явилося два нових потужних та коректно налаштованих слухових апаратів Oticon Dynamo. 


 

boy Bogdan from Volnovakha, deaf doctor Olena Serbin, humanitarian aid with hearing aids

«Це велике щастя розуміти, що твоя дитина буде і далі чути й розвиватися. Дуже, дуже дякуємо усім, хто нам допоміг. Віримо – Україна переможе! І ми повернемося у наше місто, де Богдан знов піде до своєї школи та буде навчатися і спілкуватися зі своїми друзями!», - каже мама хлопця. 

Ми бажаємо Богдану та його родині миру та здоров’я. Теж віримо, що Волноваху у ворога відіб’ють, місто відбудують і там будуть мешкати наші щасливі діти.

Слава Україні! Ми переможемо, бо українці – добрі, сильні та незламні. 

  • uk
  • ru