Іноді люди, що звертаються до лікаря-сурдолога, отоларинголога, першим критерієм вибору слухових апаратів називають їх маленький розмір і максимальну непомітність. Таким характеристикам, на їх погляд, відповідають лише внутрішньовушні слухові апарати. Та чи всім вони підходять?
Маленькі внутрішньовушні слухові апарати – дуже популярні серед користувачів слухові рішення, які дозволяють приховати від оточення порушення слуху. Визначимо кому підходять внутрішньовушні слухові апарати, а кому - ні.
Переваги та плюси внутрішньовушних слухових апаратів
- Майже непомітні.
Це підвищує шанс, що користувач буде регулярно використовувати слухові апарати та дотримуватися рекомендацій лікарів-сурдологів, аудіологів;
- Компенсація слуху до 100 дБ.
В залежності від моделі сучасні внутрішньовушні слухові апарати можуть компенсувати порушення слуху до 100 дБ; - Легко користуватися.
Завдяки маленьким розмірам внутрішньовушні слухові апарати прості у користуванні.
Вони також автоматично пристосовуються до різного звукового середовища, тому їх налаштування не потрібно змінювати протягом дня; - Не заважають.
Їх конструкція не заважає носити окуляри, головні убори, медичні маски, накладні навушники; - Сучасні.
Деякі з сучасних моделей – мають можливість дистанційного керування з мобільного телефону та бездротового з'єднання з іншими гаджетами – телевізорами, планшетами, допоміжними аксесуарами тощо; - Допомагають мозку розуміти звуки.
Сучасні внутрішньовушні слухові апарати Oticon оснащені інноваційною технологією BrainHearing™, яка допомагає головному мозку розпізнавати та розуміти звуки; - Покращення чутності в шумі.
Канальні та повнораковинні внутрішньовушні слухові апарати мають технологію спрямованих мікрофонів – важливої функції, що забезпечує покращення чутності в галасливому середовищі; - Чудове відтворення низьких частот.
Таким чином, якщо ваше порушення слуху не є глибоким, локалізується головним чином в області низьких частот, ви – доросла людина, і у вас хороші мануальні здібності (рухливість пальців), після аудіологічного обстеження лікар-сурдолог може запропонувати обрати найкращу для вас з моделей внутрішньовушних слухових апаратів.
Та існують обмеження щодо користування такими слуховими рішеннями.
Обмеження та мінуси внутрішньовушних слухових апаратів
- Обмежена компенсація.
Якщо ваше порушення слуху – більше за 100 дБ, такі слухові апарати його не компенсують; - Не призначені для дітей.
Дітям внутрішньовушні слухові апарати не призначають. Корпус слухового апарату розробляється індивідуально під форму та розмір раковини та вушного каналу людини. А дітки ростуть, і ці параметри у них постійно змінюються. Доведеться дуже часто міняти слухові апарати; - Незручні для людей з обмеженою рухливістю пальців.
Якщо ваші пальці мають обмежену рухливість, а очі - вже підводять, вам буде важко користуватися крихітними слуховими рішеннями – вставляти у вуха, міняти батарейки тощо; - Потребують частого сервісного обслуговування.
Внутрішньоканальні слухові апарати експлуатуються в украй несприятливих умовах - високої вологості, вушної сірки, тепла тощо. Через це існує необхідність більш ретельного догляду (чищення, сервіс) для забезпечення належної працездатності; - Менша ємність батарейки.
Менша ємність батарейок і розмірів елементів керування; - Відсутність деяких можливостей.
Найменші внутрішньовушні слухові апарати Oticon не оснащені технологіями BrainHearing™ і спрямованих мікрофонів (з доведеною ефективністю поліпшення сприйняття і розуміння мови); - Не компенсують високі частоти.
Такі слухові апарати не допоможуть, якщо у користувача порушення слуху на високих частотах.
Так що обрати?
Якщо маленький розмір і непомітність мотивують вас на постійне користування слуховими апаратами, це в будь-якому випадку краще, ніж зовсім не користуватися слуховими рішеннями, чи придбати їх і закинути до шухляди. Одні з ключових факторів ефективності слухової допомоги – це психологічний настрій і мотивація.
Та найкращий спосіб обрати слухове рішення – це все ж таки прислухатися до порад лікаря-сурдолога. Лише професіонал, який проведе аудіологічне обстеження та ознайомиться зі стилем життя пацієнта, зможе сказати, з яких моделей слухових апаратів слід робити вибір.