Діагностика слуху

Діагностика слуху - найважливіша частина медичної слухової допомоги. Людське вухо має складний пристрій і благополучна робота усіх його відділів є запорукою хорошого слуху.
В ході діагностичного обстеження фахівці проводять спеціальні тести, за результатами яких формується аудіограма. Від результатів і її своєчасності залежить вибір способів лікування і відновлення слуху.

Види та етапи діагностики слуху для дорослих

ЛОР-огляд. При проведенні ЛОР-огляду в ЦСР АВРОРА використовуються сучасні отоскопи, а також, відеоотоскопи, що дозволяють побачити самі незначні зміни в стані досліджуваних органів.

Лікар-аудіолог консультує з усіх питань, пов'язаних з порушеннями слуху, використанням слухових апаратів і допоміжних засобів звукопідсилення.

Виконується для визначення здатності пацієнта чути і розуміти мову співрозмовника в звичайних умовах, а також для підтвердження правильності дослідження слуху іншими тестами.

Тональна порогова аудіометрія - визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушеній камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометра АС- 40 фірми "Interacoustics" (Данія). Надпорогова аудіометрія проводиться для глибшого і точнішого дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.

Мовленнєва аудіометрія є основним методом для визначення соціального і клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мовлення аудіограма є неякісною і не може бути використана для підбору і налаштування слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред'явлення заздалегідь записаних на цифровий носій тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої розбірливості мовлення.

При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки. Об'єктивна імпедансна аудіометрія – метод дослідження, що дозволяє, за допомогою приладу AT235h датської фірми "Interacoustics", "подивитися крізь" барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнина середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі, прохідність слухової труби і так далі).

Це надійний і ефективний метод діагностики такихзахворювань, як отосклероз, хронічні гнійні і негнійні захворювання вуха, захворювання носоглотки та ін.

Імпедансна аудіометрія є одним з основних методів діагностики акустичної невриноми (пухлина слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (навіть новонароджених).

Метод дослідження ґрунтується на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюються неушкодженими волосковими клітинами внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.

За допомогою цього методу дослідження приладом Eclipse фірми "Interacoustics" (Данія), можна простежити стан структур всього слухового аналізатора, починаючи від равлика і до слухової кори головного мозку. Пацієнтові пред'являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп'ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію.

Медичний центр АВРОРА виконує увесь спектр досліджень слуху для точного визначення стану слухової функції. Дослідження проводяться за допомогою сучасного аудіологічного обладнання датської фірми Interacoustics.

Наші переваги

Спеціалізація та професіоналізм з 1991 року

Спеціалізований медичний центр слухової допомоги

Сертифікати якості надання медичної допомоги

Повний комплекс слухової допомоги для пацієнтів всіх вікових груп

Ефективність та безпека

Запишіться на прийом

Заповніть форму і ми з Вами зв'яжемося

Залиште відгук

Задайте питання

Запис на прийом

  • uk
  • ru