Питання: Чому не можна чистити вуха ватними палочками?

Відповідь: Вушна сірка виробляється у зовнішньому слуховому ході та природним чином виходить назовні. Але якщо ви натиснете на неї, вона може зсунутися далі вглиб. Бактерії, які збирає сірка, також переносяться всередину, де шкіра дуже тонка і чутлива. І хоча ватні палички й виглядають м’якими, насправді вони досить абразивні для ніжної шкіри слухового ходу. Також є ризик пошкодження барабанної перетинки. Самостійно рекомендуються тільки двічі на тиждень видаляти обертальними рухами вологу з вух чистою серветкою і мити зовнішній слуховий хід пальцем. Для швидкого та якісного видалення сірчаного корка потрібно звернутися до лікаря-отоларинголога.

Питання: Коли необхідно перевірити слух новонародженому?

Відповідь: Перевіряти слух потрібно всім, без винятку. Але особливу увагу потрібно звернути батькам, які мають новонароджених дітей та дітей, які ще не досягли трирічного віку. Вік до 3-х років є критичним для розвитку слуху та опановування мовленням. Це викликано нейропластичністю кори головного мозку. Тобто слухова кора, яка не отримує звукову інформацію, починає виконувати інші функції. І через якийсь час (а саме до трирічного віку) без звукової стимуляції вона взагалі втрачає здатність розрізняти звуки. Саме тому дуже важливо своєчасно виявляти порушення слуху у малюків, своєчасно лікувати та компенсувати, доки цей процес не став незворотнім.

У більшості країн світу, зокрема, у США, Канаді, ЄС обов’язкову перевірку слуху (скринінг) виконують усім новонародженим ще в пологовому будинку. В нашій країні таку діагностику проводять лише в декількох пологових будинках. Але батьки, які турбуються про стан здоров’я своїх дітей, можуть звернутися до спеціалізованого слухового медичного центру для того, щоб перевірити слух дитини, впевнитися, що з нею все добре.

Питання: Що таке шум у вухах і причини виникнення?

Відповідь: Тинітус (шум у вухах) є не захворюванням, а симптомом, що викликається різними причинами, такими, як сторонні об’єкти, вушна сірка або запальні процеси в вусі, атеросклероз судин головного мозку, а також алергії, що ускладнюють або, навпаки, викликають витікання рідини та призводять до застою сірчаного корка.

Шум або дзвін у вухах також може бути викликаний природним ослабленням слуху (зокрема, в процесі старіння), побічним ефектом різних медичних препаратів, або побічним ефектом генетично зумовленої втрати слуху.
Найбільш частою причиною тинітусу є порушення слуху в результаті постійного впливу шумів.

Питання: Чому потрібно компенсувати порушення слуху?

Відповідь: Внаслідок порушення слуху у людини часто розвиваються судинні захворювання, головні болі, хронічна втома або депресія, соціальна ізоляція. Також науково доведено, що порушення слуху може спровокувати когнітивні порушення, деменцію, хворобу Альцгеймера. Більш того, як показали дослідження, навіть невелике порушення слуху може стати причиною погіршення пам’яті та здатності пізнавати щось нове, вчитися.

Річ у тому, що людина чує не тільки вухами, але, перш за все, мозком і навіть невелике зниження потоку звукової інформації призводить до того, що мозок поступово припиняє розрізняти звуки. У літніх людей порушення слуху в п’ять разів збільшує ризик виникнення деменції, при цьому вони можуть втрачати рівновагу, у них підвищений ризик падінь, що може спровокувати переломи, зокрема, шийки стегна.

І хоча слухові апарати не можуть вилікувати деменцію або повністю відновити природний слух, вони допомагають мозкові людини нормально функціонувати якомога довше. Така активність стимулює мозок та допомагає знизити ризик прискореного розвитку деменції, притаманній некомпенсованому порушенню слуху.

Питання: Коли рекомендується кохлеарна імплантація?

Відповідь: СКІ призначена для людей з сенсоневральною втратою слуху важкого та глибокого ступеня, для яких використання слухових апаратів, що підібрані відповідно до втрати слуху та оптимально налаштовані, не забезпечує розвитку мовних навичок та комфорту у спілкуванні.

Для впевненості в ефективності кохлеарної імплантації необхідно пройти всі етапи діагностики та лише після виявлення незадовільних результатів від використання слухових апаратів для спілкування у дорослих, розвитку слухового сприймання і мовлення у дітей отоларинголог, сурдолог направляють пацієнта до спеціалізованого центру кохлеарної імплантації.

Питання: Як проводиться комплексне обстеження слуху у дитини, зокрема КСВП?

Відповідь: Для обстеження слуху у дітей ми використовуємо об’єктивні методи, які не потребують активної участі дитини та результати яких не залежить від їх поведінки. Так за допомогою імпедансної аудіометрії ми діагностуємо стан барабанної перетинки й слухових кісточок. За допомогою отоакустичної емісії (ОАЕ) – стан волоскових рецепторних клітин завитки, а за допомогою комп’ютерної аудіометрії (КСВП) – стан слухового нерва та рівень слуху дитини.

Тільки після проведення всіх цих досліджень можна точно встановити, як чує маленький пацієнт. Звичайно, що велику роль в діагностиці слуху має якість обладнання, на якому проводиться обстеження та кваліфікація лікаря. Обстеження слуху у дітей, як правило, проводиться під час сну, тому ми можемо обстежити навіть гіперактивних малюків. Це дослідження абсолютно безболісне та безпечне, ми не використовуємо під час дослідження наркоз.

« First ‹ Previous 1 2 3 Next › Last »

Як вибрати слуховий апарат?






Слухові апарати підбираються лікарем-сурдологом за  результатами комплексного аудіологічного обстеження слуху, способу життя та індивідуальних побажань пацієнта.

Один слуховий апарат чи два?

Наш слух був задуманий природою для двох вух. Якщо закрити одне вухо, то ми все ще можемо почути звук, але тільки два вуха допомагають виявити, звідки він походить.
Якщо є двобічне порушення слуху, то завжди має сенс використовувати два слухових апарати. Мовлення буде чутно більш чітко та з меншими зусиллями, особливо в гамірному середовищі.
Розуміти мовлення та інші важливі звуки буде ще краще, якщо вибрати два слухових апарати з так званими бінауральними технологіями. У цьому випадку, лівий і правий слухові апарати будуть обмінюватися інформацією один з одним за допомогою бездротової технології, що відтворює у підсумку природне сприйняття напрямку звуку.

З якого віку дитині можна користуватися слуховими апаратами?

Якщо за результатами обстеження слуху виявиться потреба у слуховій допомозі, необхідно без зволікань підібрати слухові апарати  з урахуванням особистих потреб дитини.

У випадку вродженої втрати слуху, дитина повинна бути слухопротезована на обидва вуха правильно підібраними під її втрату слуху слуховими апаратами у віці до 6 місяців від народження.
У випадку, коли проблема зі слухом набута після перенесених захворювань, дитина повинна бути слухопротезована протягом 6 місяців після настання зниження слуху.

Чому до слухового апарата потрібна індивідуальна, а не стандартна вушна вкладка?

Індивідуальна вушна вкладка виготовляється за зліпком зовнішнього слухового ходу, який  має унікальну і неповторну форму, оскільки не існує навіть двох людей з однаковою конфігурацією зовнішнього слухового ходу.
Така вкладка дозволяє надійно зафіксувати апарат на вушній раковині та запобігає виникненню зворотного зв'язку (свисту). Таким чином забезпечується більш комфортне користування слуховим апаратом.

Матеріали, з яких виготовляються вкладки у нашій лабораторії отопластики, є гіпоалергенними та підходять навіть для малюків.

Індивідуальні вушні вкладки за бажанням клієнта виготовляються як з прозорих безбарвних матеріалів, так і у різних кольорах.

Чому для дитини рекомендуються лише завушні, а не внутрішньовушні слухові апарати?

Питання полягає в тому, що для внутрішньовушного слухового апарату необхідно виготовлення індивідуального корпусу відповідно до розміру слухового ходу пацієнта. Через те, що маленька дитина швидко росте, то корпус внутрішньовушного апарату необхідно постійно міняти. Лише у підлітковому віці, коли можна вважати, що слухові ходи у дитини сформовані, їй можна виготовити внутрішньовушний слуховий апарат.

Чи погіршується слух від слухових апаратів?

Слухові апарати Oticon (Отікон, Данія) – це медичні вироби, зареєстровані в МОЗ України та сертифіковані для застосування в медичній практиці. Слухові апарати призначаються та підбираються лікарем-сурдологом за результатами комплексного аудіологічного обстеження слуху, способу життя та індивідуальних побажань пацієнта.
Використання правильно підібраних та оптимально налаштованих (запрограмованих)  слухових апаратів не призводить до погіршення слуху, а навіть, навпаки, підвищує розбірливість мовлення та запобігає виникненню слухової депривації.

Чи можна займатися спортом, подорожувати з кохлеарним імплантом?

Зазвичай користувачі СКІ можуть займатися спортом, однак при цьому слід берегти мовний процесор від ударів та вологи. Також слід уникати видів спорту, де існує великий ризик удару по голові.

З СКІ можна вільно подорожувати наземним, повітряним або морським транспортом. Рекомендується вимикати мовний процесор під час зльоту та посадки літака. Також користувачі повинні завжди мати при собі ідентифікаційну картку імплантату та пред´являти її при проходженні через рамки в аеропортах або перед медичними обстеженнями.

Яку систему кохлеарної імплантації вибрати?

Необхідно детально розглянути питання надійності імплантату та мовного процесора, а також різні аспекти обслуговування (гарантійні зобов'язання виробника, сервіс та наявність мультидисциплінарної команди фахівців тощо).
При виборі кохлеарного імплантату потрібно звернути увагу на такі чинники: ударостійкість і надійність, вид хірургічного втручання для вашої будови вуха, сумісність з майбутніми технологічними досягненнями у сфері обробки звуку та новими мовними процесорами, найменшу тривалість операції, бо тривалість наркозу несе ризики. А також слід приділити увагу технологічним можливостям мовного процесора, зручності у користуванні,  обслуговуванні та естетичному вигляді.

  • uk
  • ru