Ренат Безпалюк

17 років, спортсмен

Чемпіон світу

Субота, 7 жовтня 2023 року. Стадіон у столиці Малайзії Куала-Лумпур приймає фінальний матч Чемпіонат світу з футболу серед гравців з порушеннями слуху. Команда України виграє у Японії з рахунком 2:1 і стає чемпіоном світу. Жовто-сині тиснуть руки опонентам, а після цього обіймаються і жестами вітають одне одного. Один із гравців — наш пацієнт Ренат Безпалюк, міжнародний призер і чемпіон України по дзюдо серед чоловіків з порушенням слуху. Тепер у складі Національної deaf-збірної по футболу Ю-21 він став також чемпіоном світу з футболу.

Ренат Безпалюк та Сербін О. М.

У перекладі з латинської Ренат, тобто Renatus означає «народжений заново, відроджений, оновлений». Життєвий шлях Рената Безпалюка є яскравим прикладом такого «відродження».

Ренат народився у місті Вишневе Київської області, проблеми зі слухом батьки помітили в нього з дитинства. Лікарі поставили невтішний діагноз: глухота, дитині вже нічого не допоможе, треба готувати його до спецшколи. Батьки були у розпачі.

«До цього часу ми вже нікому не вірили, ні нащо не сподівалися, але за порадою інших батьків все ж таки вирішили звернутися до приватного медичного закладу, який спеціалізується саме виявленні та корекції порушень слуху», — розповідає Наталія, мама Рената.

Лікарі медичного центру «Аврора» запевнили: надія є! Після всебічного обстеження було визначено, що в Рената двобічна сенсоневральна приглухуватість III ступеня. Неприємний діагноз, але не безнадійний, якщо мати слухові апарати та відвідувати заняття з сурдопедагогом.

Регулярні заняття з розвитку слуху й мовлення у поєднанні з ефективним слухопротезуванням слуховими апаратами Oticon дали результати. Зараз Ренат навчається у ліцеї з профілем «іноземна філологія», вивчає англійську та французьку мови, професійно займається спортом, а ще — сучасною хореографією, спортивною гімнастикою, йогою, відвідує артстудію, грає у шахи, відмінно плаває і навіть закінчив музичну школу по класу фортепіано.

Лікар-сурдолог Олена Михайлівна Сербін, яка супроводжує Рената вже багато років, підтверджує: юнак розвивається значно краще за своїх однолітків зі слухом у межах норми. І це — не порожні слова. Сьогодні Ренат закінчує 11 клас харківської онлайн-школи «Альтернатива». Проживає під тимчасовим захистом на час війни в Нідерландах, де відвідує міжнародний клас у місцевій школі та вивчає голландську мову. Продовжує займатися дзюдо та є гравцем нідерландського аматорського клубу Rotterdam United.

Минулого року став чемпіоном України по дзюдо серед чоловіків з порушенням слуху у вазі 60 кг, а також займав друге й третє місце в міжнародних турнірах по дзюдо в Нідерландах. Крім того, Ренат є гравцем Національної deaf-збірної по футболу Ю-21, а також кандидатом у гравці дорослої Національної deaf-збірної по футболу.

«Історія Рената свідчить, що можна перемогти свій діагноз та розвинути інші здібності та навички. Головне — батьки повинні повірити у свою дитину, вселити їй впевненість у собі, створити всі умови для компенсації порушення слуху та мовлення, надати можливість всебічно розвиватися та навчатися» наголошують батьки Рената.

І з цим важко не погодитися. Підтримка близьких, віра у себе та наполеглива робота завжди допомагають подолати складний шлях до своєї мрії.

© Центр слухової реабілітації АВРОРА, 2023.  Всі права збережені.

  • uk
  • ru