У перекладі з латинської Ренат, тобто Renatus означає «народжений заново, відроджений, оновлений». Життєвий шлях Рената Безпалюка є яскравим прикладом такого «відродження».
Ренат народився у місті Вишневе Київської області, проблеми зі слухом батьки помітили в нього з дитинства. Лікарі поставили невтішний діагноз: глухота, дитині вже нічого не допоможе, треба готувати його до спецшколи. Батьки були у розпачі.
«До цього часу ми вже нікому не вірили, ні нащо не сподівалися, але за порадою інших батьків все ж таки вирішили звернутися до приватного медичного закладу, який спеціалізується саме виявленні та корекції порушень слуху», — розповідає Наталія, мама Рената.
Лікарі медичного центру «Аврора» запевнили: надія є! Після всебічного обстеження було визначено, що в Рената двобічна сенсоневральна приглухуватість III ступеня. Неприємний діагноз, але не безнадійний, якщо мати слухові апарати та відвідувати заняття з сурдопедагогом.
Регулярні заняття з розвитку слуху й мовлення у поєднанні з ефективним слухопротезуванням слуховими апаратами Oticon дали результати. Зараз Ренат навчається у ліцеї з профілем «іноземна філологія», вивчає англійську та французьку мови, професійно займається спортом, а ще — сучасною хореографією, спортивною гімнастикою, йогою, відвідує артстудію, грає у шахи, відмінно плаває і навіть закінчив музичну школу по класу фортепіано.
Лікар-сурдолог Олена Михайлівна Сербін, яка супроводжує Рената вже багато років, підтверджує: юнак розвивається значно краще за своїх однолітків зі слухом у межах норми. І це — не порожні слова. Сьогодні Ренат закінчує 11 клас харківської онлайн-школи «Альтернатива». Проживає під тимчасовим захистом на час війни в Нідерландах, де відвідує міжнародний клас у місцевій школі та вивчає голландську мову. Продовжує займатися дзюдо та є гравцем нідерландського аматорського клубу Rotterdam United.
Минулого року став чемпіоном України по дзюдо серед чоловіків з порушенням слуху у вазі 60 кг, а також займав друге й третє місце в міжнародних турнірах по дзюдо в Нідерландах. Крім того, Ренат є гравцем Національної deaf-збірної по футболу Ю-21, а також кандидатом у гравці дорослої Національної deaf-збірної по футболу.
«Історія Рената свідчить, що можна перемогти свій діагноз та розвинути інші здібності та навички. Головне — батьки повинні повірити у свою дитину, вселити їй впевненість у собі, створити всі умови для компенсації порушення слуху та мовлення, надати можливість всебічно розвиватися та навчатися» наголошують батьки Рената.
І з цим важко не погодитися. Підтримка близьких, віра у себе та наполеглива робота завжди допомагають подолати складний шлях до своєї мрії.
© Центр слухової реабілітації АВРОРА, 2023. Всі права збережені.