Анастасія Стельмах

17 років, студентка

Завдяки слуховим апаратам у мене з’явився шанс на круте життя

Втрата слуху — не вирок, а випробування, яке проходять найсильніші. А слухові апарати — надійні помічники, які допоможуть подолати це випробування й дадуть шанс на повноцінне й успішне життя. У цьому впевнена наша пацієнтка Анастасія. Її історія — яскраве тому підтвердження.

Мене звати Анастасія, мені 17 років. Цього року я закінчила школу із золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» і хочу сказати, що втрата слуху аж ніяк мені в цьому не завадила.

Я пам’ятаю, коли була маленька, я вперше приїхала в чуже місто до чужих людей. Батьки привезли мене до медичного центру слухової реабілітації «Аврора». Там я познайомилася з чудовим лікарем-сурдологом, отоларингологом Оленою Михайлівною Сербін. І разом із нею почала кропіткий шлях слухової реабілітації: обстеження слуху, підбір і програмування слухових апаратів на обидва вушка за результатами діагностики, систематичні заняття з розвитку слухового сприймання та мовлення. Це був важкий шлях, але воно було того варте!

Завдяки слуховим апаратам у мене з’явився шанс на круте життя! У 5 років я вперше почула голос своїх батьків. Потім протягом двох років я навчалася розмовляти і… у 7 років я пішла у звичайну загальноосвітню школу

У школі я знайшла багато друзів — справжніх друзів, які не звертали увагу на мою особливість. Навіть не здогадуючись про свої здібності й таланти, я вчилася на відмінно, брала участь в різних змаганнях та конкурсах. Зараз у мене ще кращі здобутки, які я отримала завдяки підтримці батьків і слуховим апаратам.

Цього року я закінчила навчання в Хмельницькому НВК №4 та отримала диплом із відзнакою. Протягом останніх двох років я брала участь в багатьох конкурсах та олімпіадах, де посідала призові місця:

  • українська мова (ІІ місце в конкурсі «Я — журналіст» 2021, ІІІ місце в конкурсі «Україна починається з мене» 2022, ІІІ місце в обласній олімпіаді 2022);
  • трудове навчання (ІІ місце в обласній олімпіаді 2020, ІІІ місце в обласній олімпіаді 2021, ІІІ місце в обласній олімпіаді 2022, ІІІ місце в обласній олімпіаді 2023);
  • історія України (ІІІ місце в конкурсі МАН 2023).
Анастасія Стельмах

А ще я створюю одяг. Зараз у мене є вражаюча колекція одягу. Я продовжую створювати моделі й досі, а деякі мої роботи були нагороджені на регіональних і міжнародних конкурсах:

  • Yula International Online arts Festival 2021, категорія: «Творчі ескізи колекцій» (І місце);
  • Yula International Online arts Festival 2021, категорія: «Дизайн одягу» (І місце);
  • Міжнародний мистецький фестиваль Muzite-2021 (Созополь, Болгарія), I місце в номінації «Декоративне мистецтво»;
  • Міжнародний мистецький фестиваль Muzite-2021 (Созополь, Болгарія), I місце в номінації «Дизайнери».

Оскільки я планую постійно вчитися та отримувати досвід в інших країнах, тож гарно володію англійською мовою. Мій рівень В1-В2, завдяки постійній практиці й тримісячному навчанню в Ірландії

Це все я пишу для того, щоб показати всьому світові, що люди з певними обмеженнями (неважливо якими) теж є людьми, а не якимось вигнанцями. Переконайтеся в цьому самі! Подивіться, скільки у нас є паралімпійців, які вибороли золото, срібло чи бронзу! Скільки вчених, науковців, співаків! А скільки талановитих письменників було, є і буде!

Легендарний давньогрецький поет Гомер був сліпий від народження, проте це аж ніяк не завадило йому створити геніальні епічні поеми «Іліада» й «Одіссея», які нині є найдавнішими пам’ятками європейської літератури. Або ж наша Леся Українка, чиє життя і творчість є прикладом неймовірної сили волі. З дитячих років Леся Українка боролася з туберкульозом кісток, тяжкою хворобою, через яку їй доводилося місяцями лежати в ліжку. Але знову-таки: чи завадило це робити їй те, що їй хочеться? Аж ніяк!

Цим текстом і власним прикладом, я хочу надихнути людей на нове життя. Зрозумійте, що втрата слуху чи якесь фізичне обмеження — це не вирок. Це випробування, яке проходять найсильніші. Тож не бійтеся своєї унікальності, користуйтеся нею, надихайте інших.

закінчила школу із золотою медаллю

Історія Анастасії — яскравий приклад, як попри певні нюанси можна сміливо йти до своєї мети. Сподіваємося, її приклад стане для вас натхненням і мотивацією зробити перший крок до здійснення своєї мрії. Або, як мінімум, прийти на обстеження слуху у медичний центр «Аврора».

© Центр слухової реабілітації АВРОРА, 2023.  Всі права збережені.

  • uk
  • ru