- Головна >
- Компенсація слуху слуховими апаратами >
- Комп'ютерне програмування слухових апаратів
Комп’ютерне програмування
слухових апаратів
Слухові апарати Oticon - складні цифрові пристрої з унікальними технічними характеристиками, що потребують програмного налаштування.
У кожної людини свої індивідуальні особливості порушення слуху. Слухові апарати Oticon створені таким чином, щоб компенсувати ті діапазони частот звуків, які не чує конкретна людина. Для цього й потрібне комп’ютерне програмування слухових апаратів.
Комп’ютерне програмування слухових апаратів Oticon – складний процес, що потребує спеціальних знань й досвіду фахівця та наявності в нього обладнання з відповідним програмним забезпеченням.
Програмування проводиться на підставі результатів обстеження слуху, зокрема, аудіограми, інформацію з якої спеціаліст використовує для найбільш коректного компенсування порушення слуху пацієнта.
Що важливо знати
- Програмування слухових апаратів проводиться лише після діагностики слуху та технічної дефектації слухових апаратів;
- Перевіряти коректність налаштування та технічної справності слухових апаратів необхідно хоча б раз на рік. Якщо ж порушення слуху має тенденцію прогресувати, то частіше;
- Для якісного програмування слухових апаратів фахівцю потрібно знати індивідуальні особливості користувача, бо ці потреби будуть зовсім різними у дитини або дорослої людини тощо. Наприклад, дитині потрібно створити всі умови для розвитку слухового сприймання та мовлення, успішного навчання тощо. Для дорослої працездатної людини враховуються умови роботи та стилю життя: чи пов’язана вона з галасливим середовищем, шумом високої інтенсивності, або, наприклад, з прослуховуванням музики/викладанням/сферою обслуговування, чи доводиться спілкуватися з великою кількістю людей, брати участь у нарадах або конференціях. Для людини поважного віку враховується стан здоров’я, ритм життя, яке хобі у пацієнта тощо. На цьому етапі завдання слухопротезиста - узагальнити інформацію, аби налаштування слухових апаратів враховували потреби користувача.
Перше програмування слухових апаратів
На цьому етапі користувачу пропонують базові налаштування, оскільки має пройти певний час адаптації та надалі провести тонке програмування слухових апаратів. На першому програмуванні зазвичай слухові апарати не налаштовуються на повну потужність, яка необхідна за результатами аудіограми.
Адаптація до слухових апаратів
Після першого програмування людина має звикнути до нового звучання мовлення та інших звуків. Цей етап у середньому триває два тижні. У дітей період адаптації зазвичай проходить швидше.
У цей період важливо не лише дотримуватися рекомендацій слухопротезиста, але й докладати власних зусиль. Оптимальна та результативна адаптація багато в чому залежить від бажання та зацікавленості самого користувача. Важливо розуміти, що слухопротезування - це особливий процес і його не можна порівнювати із, наприклад, носінням окулярів або зубним протезуванням.
Коректне та комфортне сприйняття звуків пов'язане як з роботою слухової системи, так і зі здатністю мозку розрізняти й розуміти почуті звуки. Тому успішне завершення його можливе за наявності бажання, терпіння, готовності людини до співпраці з фахівцями медичного центру з одного боку, та досвіду, високої кваліфікації та сумлінності цих спеціалістів - з іншого. Тобто має бути високий рівень симбіозу цих двох факторів.
Наступні програмування
Цей етап може тривати декілька місяців, залежно від побажань та комфортності сприйняття звуків користувачем слуховими апаратами, а також від рівня технологій слухових рішень.
Комп’ютерне програмування слухових апаратів у Медичному центрі “Аврора”
Фахівці Медичного центру “Аврора” проводять комп’ютерне програмування слухових апаратів, зокрема за допомогою високотехнологічного аудіологічного обладнання Interacoustics (Данія). Сучасне технічне забезпечення та досвід спеціалістів дозволяють досягати максимально точних результатів.
Налаштування здійснюється за безпосередньої участі користувача і з урахуванням усіх його вимог до якості звуку в різних життєвих ситуаціях - вдома, на вулиці, у дитячому садку та школі, на роботі тощо.
Чекаємо на вас і ваших рідних у Медичному центрі “Аврора”.
За додатковою інформацією про діагностику слуху звертайтеся в Медичний центр АВРОРА©.
Запис на прийом до Медичного центру: (044) 333-43-10
Запис на прийом по SMS: (050) 382-4195, (098) 120-4516
Запис на прийом через Viber: (050) 382-4195
Запис на прийом по e-mail: clinica@aurora.ua