Центр слухової реабілітації АВРОРА

г. Киев, ул. Демеевская, 14. (Метро Демеевская)

(044) 333-43-10

clinica@aurora.ua

(050) 382-41-95

(098) 120-45-16

Програми занять із розвитку слуху та мовлення


Програми занять із розвитку слуху та мовлення

Центр слухової реабілітації АВРОРА пропонує систему консультаційних занять зі слухомовного розвитку дітей зі зниженим слухом і проблемами звуковимовляння та навчання батьків методикам розвитку дітей.

На заняттях застосовуються ефективні авторські корекційні методики навчання і розвитку, використовується комп'ютерний слухомовний тренажер "Світ звуків" та інші необхідні технічні засоби.

Розвиток слуху, навчання правильному звуковимовлянню, формування зв'язного усного мовлення, раннє навчання читанню будується на основі сучасних підходів до максимального використання мультисенсорних можливостей дитячого сприймання.

Види програм і занять.

 

Центр АВРОРА проводить індивідуальні та групові консультації, заняття для батьків дітей зі зниженим слухом та/або мовними порушеннями в дитячих вікових групах:

 

до 3 років;

3 - 6 років;

6 - 11 років;

11 - 17 років.

  • Розвиток слухового сприймання та формування усного мовлення і навичок читання
  • Загальний слухомовний розвиток дітей, що мають порушення слухової функції
  • Методики формування правильного звуковимовляння
  • РОзвиток навичок спілкування
  • Подготовка до школи дітей зі зниженим слухом
  • Супровід, допомога школярам, що не чують, у навчанні.

 

Програма ранньої реабілітації дітей з порушенням слуху

Сучасні комп'ютерні методи діагностики дозволяють визначити втрату слуху навіть у новонароджених. При виявленні зниження слуху необхідно негайно розпочинати реабілітаційні заходи, щоб компенсувати вплив зниження слуху на загальний і мовний розвиток дитини.

Вік від 6 місяців до півтора років є критичним для "включення" слухового аналізатора в систему спілкування дитини з навколишнім світом. Пізніше цього часу, при великих втратах слуху, процес слухомовної реабілітації істотно ускладнюється, оскільки мозок дитини віддає перевагу іншим органам сприймання - зору, м'язам, як ефективнішим для пізнання та спілкування з навколишнім світом.

Спеціалісти-сурдопедагоги Центру працюють з дітьми індивідуально, кілька разів на тиждень, за участю батьків.

Початок програм ранньої реабілітації у віці до 6 місяців створює сприятливі умови для розвитку слуху і усного мовлення дитини.

З батьками проводяться тренінги, надаються індивідуальні рекомендації стосовно домашніх занять з дитиною. Організовуються зустрічі з батьками, що мають подібний успішний досвід, показуються приклади занять, пропонуються методичні розробки для самостійної роботи.

Програма враховує, що батьки є головними вихователями і вчителями дітей у віці 0-3 роки. Для дитини в сім'ї має бути створене відповідне звукове і мовне середовище, в якому вона могла б максимально розвивати і використовувати свій слух. Як правильно організувати таке середовище батьки можуть дізнатися під час консультацій.

Ми навчаємо, як для розвитку навичок спілкування за допомогою мовлення і слуху використовувати щоденні побутові ситуації - годування, купання, гра, прогулянка, підготовка до сну і т. ін.

Дошкільні програми (3-6 років))

Зміст регулярних занять (2-3 рази на тиждень) розробляється, виходячи з індивідуальних потреб глухих та слабочуючих дітей віком 3-6 років. Заняття забезпечуються новітнім технічним і комп'ютерним устаткуванням. Проводяться індивідуально або в невеликих групах для розширення досвіду спілкування з однолітками.

Шкільні програми

  • Формування і корекція правильного звуковимовляння і звукосприймання, зв'язній усній мові
  • Навчання усвідомленому читанню, аналізу,обговоренню і переказу
  • Розвиток пізнавальних навичок, словесного (логічного) мислення, допомога в оволодінні програмою з різних предметів.

 

Слухомовний тренажер "Світ звуків" – використовується для розвитку слухового сприйняття і навичок усної мови

 

\"Світ
Модуль "Світ звуків І" - 100 озвучених об'єктів, 4  види вправ.

 

\"Модуль

Модуль "Світ звуків ІІ" - 150 озвучених об'єктів, 2 види вправ

 

\"Узнать

Вгору

{#Заказать обратный звонок#}