Центр слухової реабілітації АВРОРА

г. Киев, ул. Демеевская, 14. (Метро Демеевская)

(044) 333-43-10

clinica@aurora.ua

(050) 382-41-95

(098) 120-45-16

Жити і вірити в успіх всупереч усьому!


Дарина

Даріна, 31 рік,

лікар-лаборант

Харківська область.

 

Розкажіть, будь ласка, коли і за яких обставин Ви втратили слух?

Я навіть точно не знаю, коли це сталося ... Батьки стали помічати, що я не реагую, коли мене звуть або не відповідаю на питання, але думали, що це я задумалася, «на своїй хвилі» і просто не хочу розмовляти. В 3 роки мені поставили діагноз: неврит слухового нерва, туговухість 3-4 ступеня. Лікарі визначили це як наслідки перенесеного грипу. Але в подальшому слух поступово знижувався. Куди мене тільки не водили і до яких фахівцям не зверталися - все було марно! При цьому у мене почалися проблеми з оволодінням мовою і, так як я не чула, мама мене спочатку навчила читати, а потім вже говорити прикладаючи мою руку до свого горла, а потім до мене, щоб я по вібрації розуміла, як звучить та чи інша буква, як звучить ціле слово і пропозиція ... А завдяки заняттям музикою (так, так саме музикою!) - грі на фортепіано, я зрозуміла, як і в якому темпі потрібно вимовляти слова.

Як складався ваш життєвий шлях до і після слухопротезування?

Ой, це як небо і земля! Я дуже шкодую, що мені не одягли слухові апарати в дитинстві, відразу після встановлення діагнозу! Але в той далекий радянських часів не було такої інформації, технологій і можливостей, як зараз. Перший слуховий апарат я одягла в 18 років. Звикання давалося дуже важко ... Я дуже втомлювалася від великої кількості звукової інформації і шуму, адже майже 18 років я прожила в тиші. Але, знаєте, успіхи пішли відразу! Найголовніше, у мене з'явилися наполегливість і впевненість у собі.

Якщо я в школі була тихою мишкою, яку мало хто помічав і брав, то в університеті у мене з'явилися перші справжні друзі. І вчитися я стала набагато краще! Шкільні вчителі, коли дізналися, що я вступила до університету і вчуся на «відмінно», були дуже здивовані, як це «трієчниця» і «хорошистка», якій пророкували, як максимум, ПТУ, стала робити такі успіхи! А уявіть собі їхню реакцію, коли через багато років вони дізналися, що я вийшла заміж, захистила кандидатську дисертацію і працюю лікарем-лаборантом!

Я дуже вдячна своїй мамі за те, що вона вірила в мене, за її величезний титанічна праця всього і всіх всупереч ... Все життя вона відстоювала моє право на успішну соціальну життя. Адже маму завжди все вмовляли, від лікарів і до сусідів, говорили, що вона ламає мені життя, що мені потрібно в спецсадік, спецшколу, а потім в ПТУ віддавати ...

Ми дуже раді за Вас, і Вашу маму, Дарина! Подальших вам успіхів! А які у вас зараз слухові апарати? Як ви оцінюєте своє слухання?

Я вже й не згадаю, як називався мій перший слуховий апарат. Але у мене завжди були Отікон. Зараз у мене два Oticon Chili, а до цього був Oticon Swift 120+. Я завжди носила один слуховий апарат і коли мені в Центрі АВРОРА запропонували одягнути апарат і на друге вухо, я це сприйняла категорично негативно. Я думала, що це так важко, що я не впораюся з усією звуковою інформацією, що мій мозок цього просто не витримає! Як же я помилялася! З двома апаратами ти забуваєш, що ти носиш слухові апарати. Ніякої втоми і напруги, все комфортно і природно, що я навіть вечорами забуваю їх зняти, але був час, коли я просто мріяла зняти апарат, настільки втомлювалася від нього. Знаєте, я ніколи не забуду, коли в перший же день, коли мені одягли і налаштували на два вуха апарати Oticon Chili, я пішла в магазин, щоб купити вино і відсвяткувати з рідними придбання, я назвала продавщиці назва вина (а воно було якесь то грузинське - складно вимовити) вона мене зрозуміла з першого разу! А колеги-лікарі, коли я повернулася з Києва і прийшла на роботу, запитали: «Дарина, це Вам в Києві операцію на шийці зробили? Ви стали набагато краще говорити! ». Ось тоді до мене і дійшло, яке це велике діло - слухові апарати і як вони позитивно впливають на нашу мову!

Щоб Ви хотіли побажати іншим людям з порушенням слуху?

Ніколи ні в якому разі не опускайте руки! Життя нам дає стільки випробувань, скільки ми можемо винести. Боротися і не здаватися! Жити і вірити в успіх всьому всупереч!

Вгору

{#Заказать обратный звонок#}