Отримайте максимальну віддачу від слухових апаратів
Потрібен час для регулювання налаштувань нових слухових апаратів.
Тривалість цього регулювання відрізняється для кожної людини. Це буде залежати від деяких факторів, наприклад, як досвід користування слуховими апаратами і ступеня втрати слуху.
1. У тиші домівки
Намагайтеся привчити себе до всіх нових звуків. Вслухайтеся до безлічі фонових звуків і намагайтеся визначити кожен звук. Майте на увазі, що деякі звуки будуть здаватися не такими, до яких ви звикли. Можливо, вам доведеться навчитися визначати їх заново. Зауважте, що з часом ви звикнете до всіх звуків в своєму оточенні - якщо ні, то зверніться до свого слухопротезиста.
Якщо користування слуховими апаратами втомлює вас, ненадовго зніміть їх і відпочиньте. Поступово ви зможете слухати більш тривалий період часу. Незабаром ви зможете комфортно носити свої слухові апарати цілий день.
2. Розмова з іншою людиною
Сядьте з кимось в тихій кімнаті, обличчям один до одного, щоб ви легко могли бачити вираз обличчя. Ви можете зіткнутися з новими звуками мовлення, які можуть спочатку здатися дещо складними. Однак після того, як мозок адаптується до нових звуків мовлення, ви зможете чути чіткіше.
3. Прослуховування радіо або телевізора
При прослуховуванні телевізора або радіо почніть з прослуховування дикторів новин, оскільки вони зазвичай говорять чітко, потім спробуйте інші програми.
Якщо ви виявите труднощі при прослуховуванні телевізора або радіо, ваш слухопротезист повинен проконсультувати вас щодо доступних допоміжних приладь з метою поліпшення ваших слухових здібностей для телевізора або радіо.
4. Розмови в групі
Групові ситуації зазвичай супроводжуються більшим ступенем фонового шуму, тому вони, природно, більш складні для слуху. Тому в таких ситуаціях сконцентруйте свою увагу на людині, яку хочете почути, і поверніться спиною до шуму. Якщо ви пропустите слово, попрохайте повторити.
5. Використання індукційної котушки (telecoil) в церкві, театрі чи кінотеатрі
Все більша кількість церков, театрів і громадських будівель мають встановлені петльові індукційні системи. Ці системи посилають бездротові звуки, які приймаються індукційною котушкою вашого слухового апарату. Як правило, про те, що в даному місці є індукційна котушка, вам повідомить спеціальна табличка.
6. Використання телефону
При використанні телефону злегка нахиліть край телефонної трубки на вилицю і розмістіть телефон трохи над вухом ближче до мікрофона слухового апарату. Звук після цього буде йти безпосередньо в отвір мікрофона слухового апарату. Таким чином, слуховий апарат не буде видавати свистячі звуки й у вас будуть найкращі умови для розуміння розмови. Коли трубка знаходиться в такому положенні, пам'ятайте, що для гарантії гарного розуміння на протилежному кінці лінії потрібно говорити безпосередньо в мікрофонний отвір телефону.
Більшість завушних слухових апаратів мають вбудовану індукційну котушку. Якщо ваш телефон оснащено вбудований телеконтур, можете переключиться на програму індукційної котушки, щоб ще більше поліпшити прийом звуку.
Запам'ятайте, що індукційна котушка в вашому слуховому апараті може захопити і сигнали перешкод від електронних пристроїв, таких як мобільні телефони, комп'ютери, телевізори і т. П. Коли використовуєте програму індукційної котушки, переконайтеся, що слуховий апарат розташований на відстані 2-3 метри від таких пристроїв.
7. Бездротові та мобільні телефони
Ваш слуховий апарат розроблений відповідно до більшості строгих стандартів міжнародної електромагнітної сумісності. Однак не всі мобільні телефони сумісні зі слуховим апаратом. Різна ступінь перешкод може бути викликана конструкцією конкретного мобільного телефону.
Якщо ви виявите труднощі в отриманні позитивного результату при використанні мобільного телефону, ваш слухопротезист повинен проконсультувати вас щодо доступного допоміжного приладдя для поліпшення слухових можливостей.
Сучасні слухові апарати Oticon мають можливість прямого стримінгу через додаток Oticon On. Щоб прийняти дзвінок, не треба прикладати телефон до вуха - достатньо натиснути кнопку прийму і спілкуватися, використовуючи слухові апарати як бездротові навушники.