- Головна >
- Для дорослих >
- Консультація лікаря-сурдолога
Консультація
лікаря-сурдолога
Диагностика и лечение заболеваний
Консультація лікаря (отоларинголога-аудіолога-сурдолога) включає первинний ЛОР-огляд, збір і аналіз скарг пацієнта, призначення необхідних обстежень і подальші дії по їх результатами.
Зовнішній ЛОР-огляд дозволяє виявити стан входу в зовнішній слуховий прохід, деформацію вушної раковини, припухлість, і інші проблеми. Такий огляд необхідний перед аудіометричним обстеженням стану слуху. ЛОР-огляд може доповнюватися імпедансної заудіометрія.
Що входить в послугу
Информация о приеме или этапы диагностики
Тональна порогова і надпорогова аудіометрія
Мовна аудіометрія
Об'єктивна аудіометрія по отоакустической емісії
Об'єктивна імпедансна аудіометрія
Об'єктивна комп'ютерна аудіометрія по слуховим викликаним потенціалом
Що входить в послугу
Інформація про прийом або етапи діагностики
Тональна порогова аудіометрія - визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушения камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометру фірми "Interacoustics" (Данія).
Надпорогова аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.
Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального і клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мови аудиограмма є неякісною і не може бути використана для підбору і настройки слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред'явлення заздалегідь записаних тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів настройки слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої розбірливості мови.
Метод заснований на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюють неушкоджені волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.
При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки. Об'єктивна імпедансна аудіометрія - метод дослідження, що дозволяє "подивитися крізь" барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнину середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі, прохідність слухової труби і т.д.). Це надійний і ефективний метод діагностики таких захворювань, як отосклероз, хронічні гнійні та негнійний захворювання вуха, захворювання носоглотки та ін.
Імпедансна аудіометрія також є одним з основних методів діагностики акустичної невриноми (пухлина слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (в тому числі, новонароджених).
За допомогою цього методу дослідження, можна простежити стан структур слухового аналізатора на всій його довжині, починаючи від равлики і до слухової кори головного мозку.
Пацієнту пред'являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп'ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію. Використовується для об'єктивного визначення порогів слуху переважно у дітей раннього віку і для топічної діагностики (визначення місця ураження) слухового аналізатора.
Вартість послуг дорослим
Сурдологи
Жежеря Оксана Сергеевна
Жежеря Оксана Сергеевна
Жежеря Оксана Сергеевна
Жежеря Оксана Сергеевна
Наші переваги
Сертифікати якості надання медичної допомоги
Виды и этапы диагностики слуха для взрослых
Консультация врача-аудиолога
Врач-аудиолог консультирует по всем вопросам, связанным с нарушениями слуха, использованием слуховых аппаратов и вспомогательных средств звукоусиления.
Исследование слуха живой речью
Выполняется для проверки способности пациента слышать и понимать речь собеседника в обычных условиях, а также для подтверждения правильности исследования слуха другими тестами.
Тональная пороговая и надпороговая аудиометрия
Тональная пороговая аудиометрия - определение слуховой чувствительности на звуки различной частоты. В специальной звукозаглушенной камере, на частотах от 125 до 8000 Гц, определяется минимальная интенсивность звука, которая вызывает слуховое ощущение. Исследование проводится с помощью цифрового аудиометра АС-40 фирмы "Interacoustics" (Дания). Надпороговая аудиометрия проводится для более глубокого и точного исследования состояния слухового анализатора. Имеет большое значение для правильного выбора и настройки слуховых аппаратов.
Речевая аудиометрия
Речевая аудиометрия является основным методом для определения социального и клинического состояния слуха. Без результатов исследования разборчивости речи аудиограмма является некачественной и не может быть использована для подбора и настройки слуховых аппаратов. Исследование проводится путем предъявления заранее записанных на цифровой носитель тестовых слов и определения их разборчивости. Результаты используются для расчета параметров слуховых аппаратов с целью достижения максимально возможной разборчивости речи.
Объективная импедансная аудиометрия
При обычном ЛОР-осмотре врач может увидеть только состояние наружного слухового прохода и барабанной перепонки. Объективная импедансная аудиометрия - метод исследования, позволяющий, с помощью прибора AT235h датской фирмы "Interacoustics", "посмотреть сквозь" барабанную перепонку и определить, в каком состоянии находится полость среднего уха и ее содержимое (слизистая оболочка, слуховые косточки, наличие жидкости в среднем ухе, проходимость слуховой трубы и т.д.).