Центр слухової реабілітації АВРОРА

г. Киев, ул. Демеевская, 14. (Метро Демеевская)

(044) 333-43-10

clinica@aurora.ua

(050) 382-41-95

(098) 120-45-16

Консультація лікаря для дорослих


Консультація лікаря для дорослих

Консультація лікаря (отоларинголога-аудіолога-сурдолога) включає первинний ЛОР-огляд, збір і аналіз скарг пацієнта, призначення необхідних обстежень і подальші дії по їх результатами.

Зовнішній ЛОР-огляд дозволяє виявити стан входу в зовнішній слуховий прохід, деформацію вушної раковини, припухлість, і інші проблеми. Такий огляд необхідний перед аудіометричним обстеженням стану слуху. ЛОР-огляд може доповнюватися імпедансної заудіометрія.

Види аудіометрії

Дослідження слуху живою мовою.
Виконується для визначення здатності пацієнта чути і розуміти мову співрозмовника в звичайних умовах, а також для підтвердження правильності дослідження слуху іншими тестами.

Тональна порогова і надпорогова аудіометрія.
Тональна порогова аудіометрія - визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушения камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометру фірми "Interacoustics" (Данія).

Надпорогова аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.

Мовна аудіометрія
Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального і клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мови аудиограмма є неякісною і не може бути використана для підбору і настройки слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред'явлення заздалегідь записаних тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів настройки слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої ​​розбірливості мови.

Об'єктивна імпедансна аудіометрія.
При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки. Об'єктивна імпедансна аудіометрія - метод дослідження, що дозволяє "подивитися крізь" барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнину середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі, прохідність слухової труби і т.д.). Це надійний і ефективний метод діагностики таких захворювань, як отосклероз, хронічні гнійні та негнійний захворювання вуха, захворювання носоглотки та ін.

 Імпедансна аудіометрія також є одним з основних методів діагностики акустичної невриноми (пухлина слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (в тому числі, новонароджених).

Об'єктивна аудіометрія по отоакустической емісії.
Метод заснований на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюють неушкоджені волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.

Об'єктивна комп'ютерна аудіометрія по слуховим викликаним потенціалом.
За допомогою цього методу дослідження, можна простежити стан структур слухового аналізатора на всій його довжині, починаючи від равлики і до слухової кори головного мозку.
Пацієнту пред'являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп'ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію. Використовується для об'єктивного визначення порогів слуху переважно у дітей раннього віку і для топічної діагностики (визначення місця ураження) слухового аналізатора.

Запис на прийом:

тел.  (044) 333 4310

моб. (050) 382-4195

Запис на прийом по SMS:

моб. (050) 382-4195

Запис на прийом по E-mail:

clinica@aurora.ua

Запис на прийом через сайт Записатися на прийом
Вгору

{#Заказать обратный звонок#}