Центр слухової реабілітації АВРОРА

г. Киев, ул. Демеевская, 14. (Метро Демеевская)

(044) 333-43-10

clinica@aurora.ua

(050) 382-41-95

(098) 120-45-16

Слухопротезування


Слухопротезування

Слухопротезування - вид медичної сурдологічної допомоги дітям і дорослим з порушенням слуху шляхом компенсації такого порушення за допомогою слухових апаратів (СА), приладдя та допоміжних пристроїв до них.
В Україні і розвинених країнах слухопротезування вважають лікуванням, а слухові апарати - медичними виробами.

Мета слухопротезування - досягнення найкращого сприйняття оточуючих звуків і чіткість мовлення, і, таким чином, найкращої якості життя з наявними у пацієнта слухом. Ця мета досягається шляхом найбільш точної відповідності конструкції, дизайну, функцій і властивостей слухового апарату характеру зниження слуху та слухової проблеми, віком, видом діяльності, умовами життя, індивідуальних потреб і особливостей, а також даними медичної діагностики вуха і слуху.

Ефективність слухопротезування - ступінь відновлення соціальної функції слуху, перш за все можливостей слухоречевого спілкування. Щоб бути ефективним, слухопротезування здійснюється після ретельної медичної діагностики слуху, в поєднанні з медикаментозним лікуванням, постійним лікарським наглядом (диспансеризацією), а у дітей - також сурдопедагогічна слухоречевого розвитком.

Процес слухопротезування включає призначення лікарем застосування слухового апарату та інших методів лікування, вибір типу і моделі СА, зняття лікарем зліпка зовнішнього вуха і або виготовлення з цього зліпку вуха індивідуального апарату, або анатомічно-комфортну установку стандартного слухового апарату за допомогою індивідуального вушного вкладиша, виготовленого за зліпком вуха, програмування (цифрову настройку), вимір створюваного апаратом звуку безпосередньо в вусі (верифікація СА), перевірка сприйняття мови і інших зву ков через СА, перевірка відсутності дискомфорту і свисту (в разі невірної установки або програмування), перевірка взаємодії слухових апаратів між собою (при використанні слухових апаратів з бінауральним взаємодією) і з допоміжними пристроями (такими як ConnectLine), рекомендації лікаря і навчання користуванню і звикання до апарату, а у дітей - також розвиток слуху та мовлення сурдопедагогом.

Слухопротезіруют обидва вуха (бінауральне слухопротезування) у всіх випадках, коли немає протипоказань бинаурального слухопротезування.

Вік слухопротезування не обмежений, але на практиці слухопротезування стає можливим у новонароджених і грудних дітей у віці 3-6-ти місяців - тоді, коли у них виявлено порушення слуху (слуховим скринінгом) і проведена ретельна діагностика слуху. У практиці Аврора ™ ми рекомендуємо такі ж цільові терміни, як і програми раннього виявлення та допомоги дітям з порушенням слуху Канади, США, Великобританії, Данії та інших розвинених країнах:

  • Слуховий скринінг - протягом 1-го місяця після народження,
  • Рання діагностика слуху - до 3-х місяців, і
  • Слухопротезування - до 6-ти місяців.

Світова і наша багаторічна практика показала, що діти, слухопротезування правильно і в ці терміни, досягали найкращих результатів слухоречевого розвитку, освіти, і соціально-трудових успіхів - нарівні з їх нормально чують однолітками.

Невдачі слухопротезування - це випадки, коли ефективність слухопротезування невисока. Найчастіше вони пов'язані з неповною, неякісної, або навіть помилковою діагностикою, наприклад, викликаної помилками аудиометрии.

Приклади невірної діагностики, що призвела до невдачі слухопротезування:

  • При аудіометрії не зміряти поріг слухового дискомфорту (неприємно гучних звуків) і рекомендували занадто потужний СА або СА без компресії звуку, що викликає неприємні відчуття (дискомфорт) або навіть біль.
  • Не виконали імпедансометрія і не виявили захворювання середнього вуха, що утрудняє проведення звуку і знижує його гучність, і рекомендували занадто слабкий слуховий апарат, який дає пацієнтові очікуваного результату.
  • Обстежили дитину методами импедансометрии, отоакустической емісії і коротколатентних слухових викликаних потенціалів тільки на Щелчкова широкосмугові звукові стимули. Але не оцінили пороги чутності на аудіометричних частотах. В результаті, налаштували посилення слухового апарату дуже приблизно, але точний підбір і настройка частотної характеристики слухового апарату виявилися неможливими через відсутність необхідних для цього даних порогів слушімості на аудіометричних частотах.

Невірна діагностика може призводити навіть до зворотного результату - погіршення слуху. Наприклад, до нас на прийом привели дитину з потужними СА, який дитині не допомагав. Ретельної діагностикою об'єктивними методами ми встановили, що у дитини була повністю збережена функція середнього і внутрішнього вуха, але було встановлено центральне порушення слуху, яке вимагало зовсім іншої тактики реабілітації. В такому випадку потужний СА не тільки не допомагав, але міг пошкодити чутливі волоскові клітини внутрішнього вуха. На щастя, точна діагностика допомогла цьому запобігти.

Саме тому Медичний центр АВРОРА ™ так ретельно підходить до діагностики слуху.

Невисока ефективність слухопротезування може бути обумовлена ​​також невірним вибором типу і моделі СА, поганим програмуванням (налаштуванням) СА, некомфортним вушною вкладкою, спотворенням звуку слуховим апаратом або вушною вкладкою, поганою вентиляцією вуха через вушний вкладиш, і багатьма іншими факторами.

Тому в Медичному центрі АВРОРА ™ слухопротезування проводить досвідчений лікар-сурдолог за участю інженера-протезує (акустика), медсестри, а у дітей - також і сурдопедагога. Домогтися відповідності властивостей СА особливостям слуху допомагають досвідчені фахівці, які виготовляють в нашій спеціалізованій лабораторії індивідуальні СА і індивідуальні вушні вкладиші - по знятим лікарем зліпкам вуха і даними аудіометрії. І тому в Медичному центрі АВРОРА ™ використовуються відповідають віку методики підбору та програмування (налаштування) слухових апаратів, ефективність яких для дітей і дорослих підтверджена доказовою медициною і які реалізовані в спеціальній комп'ютерній програмі Отікон Genie. А чи правильно встановлена ​​слухового апарату пацієнтові підтверджується інструментальної верифікацією за допомогою Аналізатора слухових апаратів на реальному вусі (in situ), а у самих маленьких - на імітаторі вусі.

За додатковою інформацією про діагностику слуху звертайтеся в Медичний центр АВРОРА​©.

Запис на прийом:

тел.  (044) 333 4310

моб. (050) 382-4195

Запис на прийом по SMS:

моб. (050) 382-4195

Запис на прийом по E-mail:

clinica@aurora.ua

Запис на прийом через сайт Записатися на прийом
Вгору

{#Заказать обратный звонок#}