Як слуховий апарат обробляє звуки

До всіх слухових апаратів звук надходить через вбудований мікрофон. Потім звук обробляється, посилюється і передається на мікротелефон.

Мікротелефон передає звуки або безпосередньо в слуховий прохід користувача - через вушну вкладку, або по тонкому дроту до розташованого безпосередньо в слуховому проході мікротелефону (система RITE).

Існує два типи обробки звуку: аналоговий і цифровий

Аналогова обробка звуку

В аналогових слухових апаратах звукові коливання (аналогові акустичні сигнали) перетворюються мікрофоном в електричні коливання, які потім фільтруються і посилюються електронним аналоговим підсилювачем.

Цифрова обробка звуку

В цифрових слухових апаратах аналоговий (хвильовий) акустичний сигнал перетворюється в цифровий - послідовність цифр (набір нулів і одиниць - 0 і 1), обробляється в цифровому процесорі слухового апарату і потім назад перетворюється в аналоговий звуковий сигнал, що сприймає користувача. Від потужності і продуктивності цифрового процесора слухового апарату залежать його можливості по цифровій обробці звуку.

Бездротовий зв’язок між двома слуховими апаратами

Архітектура RISE компанії Oticon зробила значний крок в технології слухових апаратів - можливість бездротового високошвидкісного зв'язку між двома апаратами.

Завдяки комп'ютерній технології RISE два слухових прилади можуть взаємодіяти і здійснювати бінауральну обробку звуків, працюючи як один центральний процесор, що імітує роботу мозку.

Така інтелектуальна обробка дозволяє виділити корисний для слухача звук (мови або музики) на тлі навколишнього шуму і досягти найкращого сприйняття корисного звуку слухачем.

Крім того, що поліпшується сприйняття корисного звуку на тлі шуму, за допомогою технології RISE можна підключатися до різних електронних пристроїв, які оснащені Bluetooth - мобільних телефонів, комп'ютерів, планшетів, mp3-плеєрів і т.інш. Докладніше... 

Останні статті

Слухові апарати Oticon для дітей: суперпристрої, які витримують будь-які випробування

Багато людей сприймають слухові апарати як вирок. Зокрема, це стосується батьків, яким важко змиритися з думкою, що їхня дитина має порушення слуху. Не варто засмучуватися, адже сучасні слухові апарати можуть компенсувати втрату слуху. А передові технології роблять їх використання максимально комфортним і довгостроковим.
Читати далі

Слухові апарати: коли варто носити й коли не потрібно

Коли ви вперше вдягаєте один або два слухові апарати та розумієте, яка це насолода — чути всі навколишні звуки, може статися так, що ви більше ніколи не захочете їх знімати.
Читати далі

Як працювати та займатися улюбленою справою попри порушення слуху

Перший момент, на який треба звернути увагу, якщо ви маєте порушення слуху та шукаєте роботу. Окресліть для себе сфери, в яких працювати вам буде комфортно. Робота в шумних умовах навряд чи вам підійде.
Читати далі
  • uk
  • ru