Ренат

11 лет, дзюдо І місце (до 12 років)

Народжений перемагати

На спортивній арені Х Міжнародного турніру «Kehdingen-Cup 2017» (Дрохтерзен, Німеччина), серед представників Німеччини, Данії, Швеції, Білорусі, Великобританії, Алжиру, у підсумку змагань по дзюдо зайняв І місце (до 12 років) та ІІ місце (до 15 років) — 11-річний Ренат.

Ренат, у перекладі з латинської - Renatus, означає «народжений заново, відроджений, оновлений». Історія 11-річного Рената з міста Вишневе Київської області  – це історія відродження та перемоги після  невтішного діагнозу, поставленого лікарями у дитинстві.

Ніщо не віщувало біди. Молода родина, довгоочікуваний первісток. Згодом батьки помітили  у малюка відхилення у поведінці, реакціях, але сподівалися, що син «переросте» цю своєрідність. Потім забили на сполох – Ренат не реагував на звуки, при цьому ще й мовлення не покращувалося. Невже дитина не чує?

Батьки звернулися за допомогою до лікарів. Спочатку їм казали, що у Рената «слух у межах норми», інші зазначили, що «є деякі відхилення слуху, але, тут нічого не поробиш і слухові апарати зовсім не потрібні», а потім лікарі зовсім приголомшили: «дитина – інвалід з повною глухотою. Вашій дитині вже ніщо не допоможе,  готуйте його до спецшколи».

Після довгих поневірянь, взаємовиключних діагнозів, вже майже у розпачі та відчаї, батьки звернулися до Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА®. Ренатові на той час було вже 3,5 роки. «До цього часу ми вже нікому не вірили, ні нащо не сподівалися, але, за порадою інших батьків, все ж вирішили звернутися до приватного медичного закладу, який спеціалізується саме виявленні та корекції порушень слуху», – пригадує Наталія - мати Рената.

Після всебічного обстеження у Центрі АВРОРА® був визначений діагноз – двобічна сенсоневральна приглухуватість ІІІ ступеня. Для компенсації порушення слуху Ренатові було призначене двостороннє слухопротезування слуховими апаратами Oticon та сурдопедагогічні заняття з розвитку слухового сприймання. У батьків з’явилася надія, що їх хлопчик буде чути та розмовляти.

Проте, ще з півроку, батьки ходили з Ренатом на повторні обстеження для перевірки та власного усвідомлення того, що у дитини порушення слуху і потрібне слухопротезування. Втім, у чотири роки, після кількох сеансів обстежень, які остаточно підтвердили діагноз, Ренат був слухопротезований та почав використовувати два слухові апарати Oticon.

istorii-nashih-pacientov-min_2859

При цьому батьки Рената дуже відповідально поставилися до виконання програми слухової реабілітації. Хлопчик щодня займався з сурдопедагогом з розвитку слуху та мовлення. Ці заняття, у поєднанні з ефективним слухопротезуванням, дали результати: Ренат – навчається у ліцеї з профілем "іноземна філологія", відвідує секцію дзюдо при місцевій ДЮСШ, є вихованцем ФК "Арсенал-Київ". Також, навчається у музичній школі по класу фортепіано, вивчає англійську та французьку, трохи займається сучасною хореографією, спортивною гімнастикою та йогою, відвідує арт-студію, грає у шахи, добре плаває (з 18-го дня від народження). І взагалі, гарний хлопець. І це не без участі Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА" - розповідає Наталія.

«Ми на власному досвіді переконалися, що завдяки правильно підібраним та налаштованим слуховим апаратам і постійним заняттям з розвитку мовлення, дитина може розвиватися так само, як і дитина зі слухом у межах норми. На нашому прикладі – навіть краще за своїх однолітків. Тому ми і займаємося з Ренатом цілеспрямовано - на перемогу» – підтверджує Ігор, батько Рената.

 

Девіз родини: "Чужих дітей не буває". Саме тому батьки Рената створили Центр розвитку дітей та батьків “Зернятко”, де, відвідуючи заняття у центрі діточки навчаються спілкуватися з однолітками, пізнавати оточуючий світ, самостійно грати й займатися, набувають певних навичок роботи у колективі. Батьки ж, у свою чергу, вчаться спілкуватися зі своїм малюком, отримують від цього задоволення, вчаться розуміти потреби своєї дитини, допомагати, де це потрібно, і залишати простір для самостійної діяльності.

«Ми з Ренатом беремо участь у педіатричних заходах Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА®, – розповідають батьки Рената, – щоб на власному досвіді показати приклад тим батькам, що тільки но зіткнулися з проблемою порушення слуху у їх дитини та підняти дух  у батьків та дітей.  Історія Рената свідчить, що можна перемогти свій діагноз та розвити інші здібності та навички. Головне — батьки повинні повірити у свою дитину, вселити їй впевненість у собі і створити всі умови для компенсації порушення слуху та мовлення, надати можливість всебічно розвиватися та навчатися».

 

Сьогодні Ренатові 17, він закінчує 11 клас харківської онлайн-школи «Альтернатива». Проживає під тимчасовим захистом на час війни в Нідерландах, де відвідує міжнародний клас у місцевій школі та вивчає голландську мову. Продовжує займатися дзюдо та є гравцем Національної deaf-збірної по футболу Ю-21, а також кандидатом у гравці дорослої Національної deaf-збірної по футболу. Продовження його історії в наступній публікації - Чемпіон світу.

  • uk
  • ru