Центр слуховой реабилитации АВРОРА
г. Киев, ул. Демеевская, 14. (Метро Демеевская)
(044) 333-43-10
clinica@aurora.ua
(050) 382-41-95
(098) 120-45-16
Добра новина полягає в тому, що тренуванням мозку або зміною способу життя ви можете запобігти розвитку деменції або хоча б затримати розвиток. І найкраще почати з компенсації порушень слуху.
Порушення слуху становить серйозний фактор ризику розвитку деменції в зрілому віці. Подібно до факторів, пов’язаних зі способом життя (паління, депресія, малорухливий спосіб життя), некомпенсоване порушення слуху належить до так званих “змінних факторів ризику”, тобто факторів, на які ми можемо впливати. Фактично, некомпенсоване порушення слуху – це єдиний найважливіший фактор ризику розвитку деменції, якому ми можемо дати ради.
Щоб мати змогу ходити до глибокої старості, потрібно постійно користуватися м’язами ніг. Так само й мозок: якщо ви хочете, щоб він добре функціонував та уникнув пов’язаних з віком негативних змін, його потрібно регулярно тренувати. Величезну роль в підтриманні ментального здоров’я відіграє слух – саме тому компанія Oticon розробила концепцію BrainHearing™.
Тренувати мозок можна різноманітними способами, наприклад, вирішувати головоломки, кросворди або математичні задачі, однак цього буде недостатньо, якщо у вас є порушення слуху, і ви нічого не робите для розв'язання цієї проблеми. Некомпенсоване порушення слуху ставить вас під загрозу прискореного погіршення ментального здоров’я через підвищений ризик таких побічних ефектів — як відсутність спілкування та відмова від участі в суспільних заходах.
Одна з причин, чому порушення слуху слід обов’язково компенсувати – воно суттєво збільшує ризик розвитку деменції. Ось лише три приклади, чому це відбувається (насправді, їх набагато більше):
Порушення слуху призводить до соціальної ізоляції, яка становить фактор ризику розвитку деменції через те, що мозок не стимулюється належним чином, як це буває при взаємодії.
Порушення слуху «краде» у вас енергію, потрібну для запам’ятовування та мислення, та витрачає її на намагання доповнити звукову інформацію, яку ви не отримуєте через порушення слуху.
Порушення слуху прискорює атрофію та зменшення об'єму мозку.
Компенсація порушення слуху значно ефективніша для зменшення ризику деменції, ніж усунення інших змінних факторів ризику (наприклад, кинути палити зменшує цей ризик на 5%, а виконувати фізичні вправи – на 3%)*. Отже, порушення слуху – це змінний фактор ризику №1 серед тих, що впливають на розвиток деменції, а усунення цього фактору може знизити ризик деменції на 9%.
Після того, як звук потрапляє до ваших вух, він надходить до мозку, де обробляється. Для того, щоб ви могли зрозуміти значення звуку, ваш мозок виконує чотири фундаментальні функції:
Зробіть перший крок, щоб уникнути деменції
Перший крок від деменції – це вжити певних заходів для зниження ризику її розвитку. Наприклад, ви можете кинути палити або більше тренуватися, однак найкращим першим кроком буде компенсація порушення слуху.
*Livingston et al, 2017
За матеріалами компанії Oticon.
Ви відчуваєте, що ваш слух погіршився?
Запрошуємо до нас на прийом!
Як зробити перший візит до лікаря-сурдолога легким і продуктивним?
Підготуйте заздалегідь перелік ситуацій, які викликають у вас труднощі при слуханні та спілкуванні!
Що відбувається на першому прийомі:
→ лікар-сурдолог обговорить з вами історію порушення слуху для кращого розуміння причини проблем та отримання інформації про ваші потреби;
→ ви пройдете перевірку слуху за призначенням лікаря;
→ лікар-сурдолог пояснить вам результати обстеження вашого слуху;
→ надалі вам запропонують план заходів з лікування;
Якщо буде виявлено порушення слуху, то лікар-сурдолог може порекомендувати використання слухових апаратів.
Запис на прийом: |
тел. (044) 333 4310 моб. (050) 382-4195 |
Запис на прийом по SMS: |
моб. (050) 382-4195 |
Запис на прийом по E-mail: |
|
Запис на прийом через сайт | Записатися на прийом |
Наша адреса: м. Київ. вул. Деміївська,14 (метро Деміївська), Медичний центр слухової реабілітації АВРОРА.
© Центр слухової реабілітації АВРОРА®, 2019. Усі права збережені.
г. Киев, ул. Демеевская, 14. (Метро Демеевская)
(044) 333-43-10
(050) 382-41-95
(098) 120-45-16